Кувейт на межі банкрутства через падіння цін на нафту — Bloomberg

Близькосхідна держава Кувейт перебуває на межі банкрутства через низькі ціни на нафту, що тримаються вже більш як пів року.

З огляду на те, що 90% скарбниці цієї держави Перської затоки складають доходи від продажу вуглеводнів, проблеми з виплатами держслужбовцям можуть виникнути вже у листопаді, повідомляє Bloomberg.

У Мінфіні країни нагадали, що до роботи у державному секторі залучено 80% працівників. Водночас резервний фонд Кувейту заповнений на $6,54 млрд, а поточні витрати вже становлять $5,56 млрд.

Telegram Logo

Раніше Центральний банк Кувейту заявляв про те, що дефіцит бюджету на 1 квітня 2020 року, коли закінчився фінансовий рік, склав 69%, або $18,44 млрд, що становить майже 10% ВВП. До цього профіцит бюджету був на рівні 4,8%.

Згідно з прогнозами Центрального банку, дефіцит бюджету поточного фінансового року може скласти 40% ВВП, або $46 млрд.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У країні по-різному дивляться на те, як можна виправити ситуацію. Мінфін не вважає доцільним використовувати резервний Фонд майбутніх поколінь, в якому міститься $550 млрд. На думку фінансистів, це подушка безпеки для прибутковості інвестицій за умови низьких відсоткових ставок.

Відомство виступає за ухвалення закону, який відкриє шлях до нарощування держборгу. Зовнішні та внутрішні запозичення дадуть змогу залучити до державної скарбниці до $65 млрд, проте парламент відхилив таку пропозицію.

Законодавці Кувейту вважають, що, маючи у своєму розпорядженні четвертий за обсягом Фонд національного добробуту у світі, рити боргову яму — ганебне явище.

Раніше Кувейт разом з Іраком і Об'єднаними Арабськими Еміратами взяли приклад із Саудівської Аравії щодо зниження ціни на сиру нафту. Саудівська Аравія та її союзники намагалися завдяки низьким цінам витіснити російську нафту та збільшити свою частку ринку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини