Експортні котирування на «чорноморську» пшеницю та кукурудзу відновилися через активізацію зовнішнього попиту й обмеження експорту зернових низкою країн на тлі всесвітнього економічного спаду та карантинних заходів.
Ціни на пшеницю істотно зросли за підсумками минулого тижня, додавши від $14 до $20 за тонну на базисі FOB залежно від класу зерна, свідчать дані моніторингу Refinitiv Agriculture.
Експортні котирування на українську пшеницю з протеїном 11,5% на базисі «FOB Одеса» перевищили $220 за тонну.
«Ціни на пшеницю просто вибухнули», — запевняють трейдери.
Активний попит на пшеницю підтримали котирування й української кукурудзи. Ажіотажний попит на кукурудзу спостерігався на ринку CPT. Ринок оживила інформація про новий попиті з боку В'єтнаму, який до цього рідко купував українську кукурудзу.
Зараз багато імпортерів вийшли на ринок і готові проводити закупівлі з постачанням у квітні-травні, повідомляють трейдери. Українські компанії формують пропозиції на кукурудзу, сподіваючись на подальше зростання. Однак ціни на кукурудзу відчувають тиск пропозицією з Аргентини та США. Особливо це стосується контрактів на травень-червень.
Оператори ринку повідомляють про угоди за дуже високими цінами – понад $180 за тонну.
Контекст. Зімбабве почало імпорт кукурудзи з Мексики, України та Південно-Африканської Республіки через голод, який бушує унаслідок посухи минулого року.
Україна може стати домінуючою в експорті борошна на світовому ринку з річним об'емомо торгівлі 17 млн тонн.