Фото: пресслужба Нацбанку
Національний банк України (НБУ) готовий знезаражувати гривневі банкноти для боротьби з поширенням коронавірусу. Регулятор зокрема впродовж двох тижнів триматиме у сховищі отриману від банків готівку для того, щоб убезпечити своїх працівників, після чого дезінфікуватиме гроші та пускатиме їх в обіг, повідомив голова Нацбанку Яків Смолій на брифінгу.
«НБУ готовий забезпечити підтримку ліквідності банківської системи. І хоча зараз вона має історично високі рівні, за необхідності регулятор підтримає її завдяки постійним інструментам рефінансування», — заявили у пресслужбі Нацбанку.
Інфографіка: НБУ
У регуляторі додали, що на час карантину (з 12 березня до 3 квітня) банківська система працюватиме у звичайному режимі. Там заявили, що зараз банки досить стійкі, високоліквідні та капіталізовані, що дозволяє їм безперебійно працювати. У НБУ нагадали, що Україна має достатній запас міцності для того, щоб згладити валютні коливання, адже міжнародні резерви України перевищують $26 млрд.
У регуляторі також порадили українцям користуватися послугами онлайн-банкінгу та рідше відвідувати фінустанови.
Контекст. Вірус СOVID-19 вперше з'явився в Ухані (Китай) наприкінці грудня 2019 року. 3 березня було зафіксовано перший випадок зараження вірусом в Україні.
11 березня Київська міська держадміністрація ухвалила рішення запровадити ряд заходів у місті, щоб попередити можливе поширення коронавірусу. Під обмеження потрапили навчально-виховний процес і проведення масових заходів.
Кабмін на своєму засіданні до 1 червня заборонив експорт товарів протиепідемічного призначення. Як пояснив на своєму першому пресбрифінгу прем'єр-міністр Денис Шмигаль, йдеться про медичні маски, рукавички, халати, костюми та інше. Таке обмеження необхідне для того, щоб забезпечити внутрішній попит в Україні на ці товари, адже впродовж останніх тижнів їхній експорт за кордон дуже зріс. Водночас Кабмін виділив 100 млн грн на закупівлю засобів індивідуального захисту для потреб держорганів і поповнення держрезерву.