Facebook Pixel

Кому відійдуть будинки «Укрбуду», нічия «Газпрому» та «Нафтогазу». Головне за 13 грудня

Проблеми компанії «Укрбуд» загрожують всьому будівельному ринку та економіці країни. Президент Володимир Зеленський вважає, що їх має вирішити комунальне підприємство «Київміськбуд». Але це навряд чи можливо. Переговори «Нафтогазу» та «Газпрому» не принесли результатів, але залишили надію на покращення.

Андрій Юхименко

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Facebook profile

Велике інтерв'ю

2-1-large.jpg

«Уявіть, що більшість столиць Європи піде під воду», – заявив в інтерв'ю редактору The Page Style Яні Панюшкіній Ернст Ульріх фон Вайцзеккер, учасник Міжурядової групи Програми ООН з навколишнього середовища. Він також є почесним президентом Римського клубу – своєрідного «мозкового центру», що об'єднує провідних вчених, політиків і фінансистів, які прогнозують світові процеси.

Доктор фон Вайцзеккер у розмові наголосив на ряді фактів, пов'язаних з негативним впливом людства на нашу планету:

  • 30% загальної ваги тваринних організмів на планеті становлять люди. Худоба, яку ми вбиваємо, а потім їмо, складає 67%, а це означає, що для диких тварин залишаються тільки три відсотки.
  • Поки що найбільшої шкоди глобальне потепління завдає океанам. Близько 7% результатів глобального потепління залишається в повітрі або на землі, а решта 93% йдуть в океани.
  • Якщо рівень води підніметься бодай на 5 метрів, у світі з'явиться приблизно мільярд біженців.

Він також вважає, що стимулювати зниження впливу людини на навколишнє середовище можна за рахунок глобальної податкової реформи:

Quote«Найращий політичний засіб — це кліматична податкова реформа: повільне підвищення цін на енергію та повільне зниження непрямої ціни на людську працю, що для нас дуже добре».

Обнадійлива заява

У Відні 13 грудня завершилися переговори між «Нафтогазом» і «Газпромом» про транзит російського газу через Україну. Сторони поки що не змогли узгодити варіант продовження співпраці, але поводяться конструктивно.

«Поки що зарано говорити про узгоджений варіант, але ми займаємо максимально конструктивну позицію. Активна робота триває... Нас ні на що не «кинуть», я ж пообіцяв».

Юрій Вітренко

Юрій Вітренко

голова правління «Нафтогазу»

Ринок нерухомості перетравлює проблему «Укрбуду»

Наша оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак у своїй колонці Будівельний шпагат: що далі буде з «Укрбудом» дає оцінку словам президента Володимира Зеленського, який пообіцяв, що недобудовані об'єкти компанії добудує «Київміськбуд».

«Я хочу на це подивитися, враховуючи, що «Київміськбуд» — комунальне підприємство зі своїм багажем у складній ринковій ситуації, яка виникла цього року».

Вікторія Берещак

Вікторія Берещак

оглядачка ринку нерухомості

Два джерела автора, які не пов'язані між собою, але знайомі з ситуацією, підтвердили, що мінусовий баланс більшості проєктів в середньому коливається від 60 до 100 млн грн, ступінь готовності в середньому, у найкращому варіанті, становить 30-40%, а проданих квартир в комплексі — 80-90%.

Такий багаж може виявитися непідйомним для «Київміськбуду». Найімовірніше, портфель розлетиться до різних девелоперів. Їх буде, напевно, три. Можливо, два – якщо всі домовляться і прийдуть до спільного знаменника із владою, тому що «навісити» виходить не всім.

Quote«Ринок і влада не дозволять статися непоправному, адже будівельний мультиплікатор для економіки країни є важливим чинником», – вважає автор.

Новини коротко

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН



Ощадбанк відкликав мільярдний позов до «Укртелекому». Восени 2015 року «Укртелеком» і Ощадбанк уклали договір: телекомоператор зобов'язався оплатити облігації «ЕСУ» (власник пакета акцій «Укртелекому») на 1 млрд грн плюс дохід за ними. Строк минав у березні 2017-го. Але в серпні того ж року компанія подала позов до суду про розірвання договору. Зараз сторони врегулювали це питання. У пресслужбі Ощадбанку виданню Finbalance повідомили, що відбулась домовленість про поетапне погашення заборгованості та нарахування на неї відсотків. Борг буде забезпечений ліквідними активами компанії.

Зелений тариф переглянуть. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП), пропонує знизити з 1 січня 2020 року розмір «зеленого тарифу» для наземних сонячних станцій (СЕС) до 8-9 євроцентів за кВт з існуючих 15 євроцентів за кВт. У сфері вітрової генерації регулятор пропонує встановити тариф 8 євроцентів за кВт*год для старих і 7 євроцентів для нових установок проти чинних 10,2 євроцентів. Виробникам електроенергії з біогазу і біомаси НКРЕКП пропонує знизити тариф до 11 євроцентів за кВт*год з діючих 12,4 євроцента.

Українську курятину почнуть перевіряти на наявність шкідливих речовин. Асоціація «Союз птахівників України» з початку 2020 року почне перевіряти виробників на вміст інгібіторів і токсинів у кормах, воді, кінцевій продукції та продуктах життєдіяльності птиці протягом усього циклу вирощування. За результатами перевірки продукція компаній буде продаватися з маркуванням «Без антибіотиків».

«Нафтогаз» створить нову біржу для торгівлі газом. Правління та наглядова рада підприємства вже схвалили цю ідею, і компанія почала підготовку до її реалізації. Зокрема, вже провела тендер для того, щоб впровадити систему Energy Trade Risk Management, яка буде враховувати всі угоди та зміну ціни на ринку.

«Бориспіль» позбудеться пільг. Міністерство інфраструктури на вимогу Антимонопольного комітету скасує преференції на аеронавігаційне обслуговування для аеропорту «Бориспіль».

«Ми працюємо над збалансуванням інтересів держави та користувачів повітряного простору, застосовуючи принципи ІКАО та «Євроконтролю». [...] Ми працюємо над створенням стимулів для розвитку ринку авіаційних перевезень разом із народними депутатами».

Владислав Криклій

Владислав Криклій

міністр інфраструктури


Подякувати 🎉