Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Компанія Shell змінила назву для переходу від подвійного ринку акцій до одного

Компанія Shell змінила назву. Фото: creativehub.shell.com

Компанія Shell змінила назву. Фото: creativehub.shell.com

Нафтова компанія Royal Dutch Shell офіційно змінила назву на Shell plc. Про це повідомляється в пресрелізі компанії.

Відповідне рішення було ухвалено Радою директорів компанії в грудні 2021 року й тепер набуло чинності. Лондонська фондова біржа відобразить зміну в назві у вівторок, 25 січня, а New York Stock Exchange змінить назву компанії 31 січня 2022 року.

Зміна назви компанії не вплине на пакети акціонерів. Наявні сертифікати акцій залишаться чинними для всіх цілей, а нові сертифікати акцій не випускатимуться. Зміна назви пов'язана з планами нафтового гіганта перейти від подвійного ринку акцій (типу A — Royal Dutch Shell і B — Shell Transport & Trading з однаковими правами) до одного типу акцій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Shell надумала перейти від подвійної структури акцій А/В на користь лише одного класу, щоб підвищити швидкість і гнучкість виплат акціонерам. У компанії також заявили, що після запропонованих змін вона, ймовірно, більше не відповідатиме умовам використання позначення Royal (яке носила понад 130 років).

Елемент Royal Dutch у назві компанії з’явився в 1890 році, коли було засновано Royal Dutch Petroleum Company. У 1907 році вона об’єдналася із Shell Transport and Trading Company.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У 2005 році після об'єднання Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij і Shell Transport and Trading Company Shell було зареєстровано у Великій Британії з нідерландським податковим резидентством і подвійною структурою акцій.

Розмови про оптимізацію тривають уже багато років. Але на реалізацію запланованого нафтовий гігант зважився на тлі загострення відносин із владою Нідерландів. Минулого місяця в Пенсійному фонді країни заявили про те, що виключать Shell і все викопне паливо зі свого портфеля, а в травні суд Гааги ухвалив рішення, що компанія має скоротити свої викиди швидше, ніж планувалося до цього. Рішення зобов’язує компанію скоротити викиди вуглецю до 2030 року на 45% проти рівня 2019 року. Водночас у Shell розраховували на скорочення в зазначений проміжок часу лише на 20%.

Коментарі

Всі новини