Facebook Pixel

Нафтовий гігант Shell втратить «королівський» титул і оптимізує корпоративну структуру

Shell запланувала спростити структуру акціонерного капіталу та змінити податкове резидентство. Фото: Flickr

Shell запланувала спростити структуру акціонерного капіталу та змінити податкове резидентство. Фото: Flickr

Нафтогазовий гігант Royal Dutch Shell Plc запланував спростити свою структуру, встановивши єдину лінію акцій і перемістивши своє податкове резидентство до Великої Британії з Нідерландів. Як пише Bloomberg, майбутнє компанії визначиться на позачергових загальних зборах акціонерів 10 грудня в Роттердамі.

Shell надумала перейти від подвійної структури акцій А/В на користь лише одного класу, щоб підвищити швидкість і гнучкість виплат акціонерам. У компанії також заявили, що після запропонованих змін вона, ймовірно, більше не відповідатиме умовам використання позначення Royal (яке носила понад 130 років) й очікує перейменування на Shell Plc.

Quote«Спрощення нормалізує нашу структуру акцій у рамках податкової та правової юрисдикцій однієї країни і зробить нас конкурентоспроможнішими. Shell отримає більше можливостей, щоб, скориставшись ними, відіграти провідну роль в енергетичному переході», — заявив голова правління компанії Ендрю Маккензі.

Рішення спростити структуру Shell було ухвалено після того, як Third Point — активний інвестор зі США — придбав частку в компанії й запропонував розділити бізнес на дві фірми, повідомляє Wall Street Journal.

Telegram Logo

Гендиректор Shell Бен ван Берден переїде до Великої Британії. Разом із ним змінять місце проживання також фінансова директорка компанії Джессіка Уль і ще сім високопоставлених співробітників, зазначає ВВС.

Міністр у справах бізнесу та енергетики Великої Британії Квазі Квартенг привітав заяву Shell, написавши у Twitter, що це «явний вотум довіри британській економіці». Натомість уряд Нідерландів заявив, що рішення нафтогазового гіганта його «неприємно здивувало».

У понеділок вранці акції Shell зросли на 2,1% — до 16,77 фунта стерлінгів. У компанії заявили, що її акції, як і раніше, котируватимуться в Амстердамі, Лондоні та Нью-Йорку.

Контекст. Елемент Royal Dutch у назві компанії з’явився в 1890 році, коли була заснована Royal Dutch Petroleum Company. У 1907 році вона об’єдналася із Shell Transport and Trading Company.

У 2005 році після об'єднання Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij і Shell Transport and Trading Company Shell було зареєстровано у Великій Британії з нідерландським податковим резидентством і подвійною структурою акцій.

Розмови про оптимізацію тривають уже багато років. Але на реалізацію запланованого нафтовий гігант зважився на тлі загострення відносин із владою Нідерландів. Минулого місяця в Пенсійному фонді країни заявили про те, що виключать Shell і все викопне паливо зі свого портфеля, а в травні суд Гааги ухвалив рішення, що компанія має скоротити свої викиди швидше, ніж планувалося до цього. Рішення зобов’язує компанію скоротити викиди вуглецю до 2030 року на 45% проти рівня 2019 року. Водночас у Shell розраховували на скорочення в зазначений проміжок часу лише на 20%.

Коментарі

Всі новини