Енергетичний гігант Royal Dutch Shell Plc звернувся до інфраструктурних фондів і приватних інвестиційних компаній з пропозицією про продаж постачальника природного газу Gasnor в рамках переходу до низьковуглецевої енергетичної стратегії.
Однак офіційного підтвердження цієї інформації поки немає, повідомляє Bloomberg.
Gasnor поставляє скраплений природний газ промисловим і морським споживачам Норвегії. Shell придбала Gasnor в 2012 за $74 млн.
Зараз Shell активно впроваджує політику щодо зниження викидів вуглекислого газу. Так, в 2019 компанія продала свою частку на газопереробному заводі Nyhamna в Норвегії.
У січня 2020 компанія вирішила продати свій підрозділ, що спеціалізується на технологіях газифікації кам'яного вугілля.
Shell також відмовилася від двох американських нафтопереробних заводів в Мобилі, штат Алабама і Анакортесі, штат Вашингтон.
Дії енергетичних гігантів йдуть в загальній тенденції щодо відмови від вуглеводневого палива в європейській економіці. Зокрема Shell побудує найбільший в Європі проект з виробництва паливного водню.
Зміна енергостратегії також пояснюється і зниженням доходів компанії. У II кварталі 2020 скоригований чистий прибуток Shell склав $638 млн, що на 82% менше показника за аналогічний період 2019.
Системна економічна криза серйозно вдарила по ринку вуглеводневої сировини, обваливши ціни на газ і нафту. В результаті акції Shell в цьому році впали на 48%.
Gasnor — одна з перших норвезьких компаній, яка займається виробництвом природного газу та ЗПГ. Компанія працює з 1994 року. Gasnor належать 22 СПГ-терміналів і 2 СПГ-судна.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!