14 грудня 2023 року Північний апеляційний господарський суд розгляне позов Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) до ПриватБанку. НЗФ, пов’язаний з Коломойським, вимагає припинити зобов’язання за чотирма кредитними договорами, укладеними в кінці нульових та на початку 2010-х років.
Про це пише Privatbank.insider.
На думку адвокатів ПриватБанку, позови створені з метою уникнення правосуддя Коломойським у США та Ізраїлі.

«Рішеннями українських судів вони намагаються обґрунтувати нібито неможливості розгляду позовів, ініційованих Міністерством юстиції США в США, завадити кримінальному розслідуванню проти колишніх власників у США, а також спробувати саботувати розгляд справи ПриватБанку в США ($685 млн плюс відсотки) і в Ізраїлі ($600 млн плюс відсотки)», — зазначають адвокати ПриватБанку.
Нікопольський завод феросплавів був одним із позичальників ПриватБанку. На думку адвокатів ПриватБанку, НЗФ та інші компанії (Марганецький та Покровський гірничо-збагачувальні комбінати, Стахановський завод феросплавів, Дніпроазот, та Запорізький завод феросплавів), що контролювалися ексвласниками ПриватБанку, за допомогою схеми «кредитування» вивели з банку мільйони доларів на рахунки ексвласників банку на Кіпрі, які потім були виведені у США та інші країни.
Із початком судового розгляду про шахрайство в США, згадані підприємства подали близько 200 однакових позовів (об'єднаних у 15 проваджень) в Україні. Вони вимагають від українських судів підтвердити законність фіктивних кредитів, що є предметом міжнародних позовів ПриватБанку. Просять українські суди визнати, що кредитні зобов'язання були належним чином виконані, а кредити були погашені позичальником. Однак ПриватБанк ніколи не мав претензії до НЗФ. Банк має претензії до колишніх власників Коломойського і Боголюбова, які полягають у нецільовому використанні кредитних коштів, зокрема ймовірній участі НЗФ та інших підприємств з орбіти ексвласників ПриватБанку у шахрайстві та відмиванні коштів у США та інших країнах.
«У деяких справах були й інші порушення: незвичне прискорення розгляду справ, значне прискорення розгляду доказів (наприклад, менше 45 хвилин на 4000 сторінок), проведення судових засідань через короткі проміжки часу та негайне оприлюднення письмових судових рішень, у тому числі напередодні слухання справи в суді в США. Рішення у цих справах приймаються без належного вивчення відповідних фактів та доказів», — розповідають адвокати Банку.
Попереднє засідання у цій справі відбулося 5 вересня 2023 року у Північному апеляційному господарському суді. Тоді суд зупинив провадження, посилаючись на необхідність дослідити рішення Верховного Суду по іншій справі, не пов'язаній з ПриватБанком. Однак банк оскаржив це рішення у Верховному Суді, який задовольнив касаційну скаргу банку і справу повернули на розгляд до Північного апеляційного господарського суду.
Нагадаємо, що 27 листопада Господарський суд міста Києва закрив справу 910/15737/20 за позовом Геннадія Боголюбова про незаконність націоналізації ПриватБанку. Боголюбов хотів повернути собі акції банку.