Facebook Pixel

Коломойський вклався в майнінг криптовалют: з $50 млн хотів заробити $1 млрд

Ігор Коломойський. Фото: УНІАН

Ігор Коломойський. Фото: УНІАН

В ексвласника Приватбанку Ігоря Коломойського є ферма для майнінгу криптовалюти в Грузії, в яку він інвестував $50 млн в 2017 році. Про це він розповів у Високому суді Лондона в рамках справи за позовом Приватбанку до бізнесмена, ще одного колишнього акціонера банку Геннадія Боголюбова та компаній, які їм підконтрольні.

Як пише liga.net, про це йдеться в тексті рішення щодо прохання Приватбанку про докладний допит Коломойського з цього активу.

Коломойський та його юристи повідомили, що в цю ферму він інвестував спільно з грузинськими бізнесменами Олексієм Кучухідзе і Георгієм Капанадзе. Виробництвом оперували їхні компанії Georgian Manganese LLC і Vartsikhe 2005 LLC.

Telegram Logo

Кучухідзе планував, що до 2021 року ферма добуде біткоїнів на близько $1млрд. Майнінг проводився з листопада 2017 по листопад 2018 рр. і з травня по вересень 2019 року і за цей час було видобуто 3533 біткоїни. Самому Коломойському, за словами його юристів, належить близько тисячі. Варто відзначити, що згідно з даними Coinmarketcap, нині один біткоїн коштує $44,6 тис., а тому можна припустити, що Коломойський заробив $44,6 млн.

Водночас юристи Приватбанку в цій інформації засумнівалися і звернулися з клопотанням про допит Коломойського наприкінці січня 2021 року, але відповідальний суддя його відхилив.

Контекст. Нагадаємо, що раніше, після того як генеральна прокурорка Ірина Венедіктова погодила повідомлення про підозру ексзаступнику голови правління Приватбанку Володимиру Яценку, він спробував покинути країну на приватному літаку, вилетівши з Дніпра в напрямку Відня. Пізніше Венедіктова погодила повідомлення про підозру у зловживанні службовим становищем трьох колишніх топ-менеджерів Приватбанку, яких підозрюють в розтраті 136 млн грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини