НАК «Нафтогаз України» потрібно частково приватизувати після корпоратизації, зокрема, виставити на продаж підрозділи трейдингу та видобутку газу. Про це в інтерв’ю заявив колишній голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв.
«Я насправді зараз є прихильником ідеї, що сегменти трейдингу, видобутку газу точно треба приватизувати. Пакувати великим шматком, запрошувати великих гравців і ставити на конкурс, як у 2005 році приватизували «Криворіжсталь». Треба робити такий самий конкурс. Запакувати все, виставити, дати інформацію максимально відкрито, запросити великі міжнародні компанії та запропонувати їм придбати. І все», – наголосив він.
Це необхідно, «тому що «Нафтогаз» знову став «чорною дірою», підкреслив Коболєв.
«Вересень — жовтень 2021 року – це, власне кажучи, той період, коли «Нафтогаз» жорстко пішов під лід», – уточнив ексглава нафтогазової корпорації.
Контекст. У 2022 році «Нафтогаз» отримав майже 40 млрд грн збитків, повідомив нинішній голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов.
Збитки «Нафтогазу», за його словами, пояснюються значною дебіторською заборгованістю через різницю в тарифах (36 млрд грн), боргами облгазів і газзбутів (76 млрд грн) і спеціальними зобов'язаннями за 2022 — 2023 роки (158 млрд грн).
Компанія не публікувала результати діяльності за весь 2021 рік.
За 9 місяців 2021 року НАК «Нафтогаз України» зазнав збитків у розмірі 4,37 млрд грн, що майже вчетверо менше, ніж за відповідний період попереднього року, коли збитки становили 17,03 млрд грн.
Улітку та восени 2021 року компанія не купувала газ, сподіваючись на зменшення ціни палива, хоча вона вже зростала. Унаслідок цього запаси газу в сховищах України на кінець січня 2022 року зменшилися до 11,5 млрд кубометрів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також