Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Китай постачає в росію гвинтівки та бронежилети через Туреччину та ОАЕ

Китай постачає в росію гвинтівки та бронежилети через Туреччину та ОАЕ. Фото: ZN

Китай постачає в росію гвинтівки та бронежилети через Туреччину та ОАЕ. Фото: ZN

Китайські підприємства поставили в росію щонайменше 1 тис. гвинтівок, а також різноманітну амуніцію та обладнання, яке можна використовувати для бойових дій. Про це пише Politico, посилаючись на митні джерела.

Як зазначено в публікації, китайська оборонна компанія China North Industries Group Corporation Limited відправила у 2022 році російській компанії «Техкрім» штурмові гвинтівки CQ-A, скопійовані з американських М16. За документами цю продукцію було проведено як «цивільні мисливські рушниці». Однак доказів, що ці гвинтівки були використані в бойових діях, видання не має. Але вже на фронті були помічені китайські безпілотники марки DJI від компанії Da-Jiang Innovations Science & Technology Co, що перебуває під санкціями США.

З-поміж того, що могли отримати у РФ, були також деталі для безпілотників китайського виробництва від цієї компанії – 12 партій запчастин, що включають акумулятори та камери. Вони надійшли до РФ через ОАЕ. Також китайські бронежилети — вантаж понад 12 тонн — було переправлений із КНР до РФ через Туреччину наприкінці 2022 року, пише Politico.

Згідно з наявними даними, Пекін поки що не постачає Москві велику кількість озброєнь безпосередньо для підтримки бойових дій в Україні. Однак, як з'ясували журналісти, з Китаю до росії надходять товари «подвійного призначення» — це обладнання, яке можна замовити звичайними комерційними шляхами, але потім використовувати у військових цілях.

Це перше підтвердження того, що КНР здійснює постачання у РФ гвинтівок і бронежилетів, а також продовжує постачання безпілотників і запчастин для них.

Раніше міністр закордонних справ КНР Цінь Ган заперечував передавання зброї росії.

Нагадаємо, що 9 березня 2023 року Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) ввело санкції проти мережі з п'яти компаній і однієї фізичної особи за підтримку зусиль Ірану щодо закупівлі безпілотних літальних апаратів (БпЛА).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини