У подорож по QR-коду. Китай ініціює глобальну систему туризму за тесто нуклеїнових кислот

Президент КНР Сі Цзіньпін закликав лідерів G20 до створення глобальної системи контролю на основі QR-кодів, що дозволить відкрити міжнародні поїздки в умовах нової інфекції.

Таку пропозицію Сі зробив у коментарі під час онлайн-зустрічі глав держав 20 найбільших економік світу, повідомляє BBC.

«Нам необхідно продовжити гармонізацію політики та стандартів і встановити прискорені шляхи для полегшення упорядкованого потоку людей», — сказав він.

Telegram Logo

Сі також додав, що коди можуть використовуватися для розпізнавання «сертифікатів здоров'я, заснованих на результатах тестів на нуклеїнові кислоти». На його думку, це допоможе встановити стан здоров'я мандрівника.

Президент КНР закликав до відкриття світової економіки, включаючи відновлення «глобальних і промислових ланцюжків поставок» і «лібералізацію торгівлі основними товарами медичного призначення».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Правозахисники попереджають, що коди можуть бути використані для «більш широкого політичного моніторингу».

Контекст. QR-коди — це штрих-коди, які можна прочитати на мобільних телефонах. У відповідності зі схемою, яку використовують у КНР в лютому 2020 року, користувачам видається код стану здоров'я з колірним кодом. Зелений дозволяє вільно подорожувати, помаранчевий або червоний вказують, що необхідно перебувати в карантині на термін до двох тижнів. Коди засновані на поєднанні великих даних та інформації, наданої самими користувачами.

Технологія була розроблена гігантом фінансових технологій Ant Financial і доступна через його основний застосунок Alipay, а також через WeChat, який належить Tencent, конкуренту Alipay.

Адміністрація Ханчжоу заявила, що планує створити постійну версію програмного забезпечення на основі QR-коду. Вона використовуватиметься для присвоєння громадянам особистих оцінок на основі їхньої історії хвороби, медичних оглядів і способу життя.

QR-коди в інших місцях використовувалися інакше. Наприклад, у Сінгапурі та Австралії — для відстеження контрактів. Причому жителі використовують їх для реєстрації в місцях, які вони відвідують, серед них торгові центри, ресторани та місця роботи.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини