Кабінет Міністрів затвердив угоду між Україною та США щодо природних ресурсів. 26 лютого, у середу, уряд ухвалив всі необхідні рішення для підписання цієї угоди. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
«Сьогодні уряд приймає рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та Сполученими Штатами щодо створення Інвестиційного фонду відбудови. Угода включатиме шість основних положень», — зазначив Шмигаль.
- Перше — Україна та США засновують Інвестиційний фонд відбудови, який буде спільною власністю і управлятиметься урядами обох країн.
- Друге — надра та природні ресурси України залишаються під суверенітетом України і не передаються ані у власність США, ані будь-яким іншим сторонам.
- Третє — Україна вноситиме до Фонду 50% майбутніх надходжень від своїх природно-ресурсних активів.
- Четверте — США здійснюватимуть внески до Фонду у вигляді фінансів, фінансових інструментів та інших активів, які є критично важливими для відбудови України.
- П’яте — кошти, зібрані Фондом, будуть інвестуватися виключно в проєкти відбудови України. Фактично йдеться про Фонд для майбутніх поколінь українців.
- Шосте — ще один важливий момент: в угоді враховані наші зобов’язання в рамках євроінтеграційного процесу.
Угода про рідкісноземельні метали між Україною та США: що про неї відомо
Нагадаємо, підписати спеціальну угоду про спільний захист, інвестування у видобуток і використання українських природних ресурсів запропонував Зеленський. Зокрема, цю ідею він оголосив, коли презентував План перемоги у Верховній Раді 16 жовтня 2024 року.
Згодом Трамп 3 лютого 2025 року заявив журналістам, що хотів би отримати «цінні українські рідкісноземельні елементи» в обмін на допомогу.
12 лютого міністр фінансів США Скотт Бессент під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським обговорив економічну інвестиційну угоду щодо рідкісноземельних металів.
Останній мав розглянути пропозицію та дати відповідь 14 лютого, коли зустрінеться з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом на полях Мюнхенської безпекової конференції.
20 лютого Бессент сказав, що Зеленський обіцяв підписати угоду про «рідкісноземи», а потім відмовився.
Того ж дня агентство Reuters повідомило, що адміністрація Трампа може спробувати укласти спрощену угоду з Україною щодо видобутку корисних копалин, щоб швидко укласти пакт, а пізніше обговорити детальні умови, наприклад, якою часткою ресурсів України будуть володіти США.
24 лютого віцепрем'єрка — міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявила, що українська та американська делегації наразі перебувають на фінальній стадії переговорів щодо угоди про корисні копалини.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також