Facebook Pixel

Ізраїль передасть Україні сотні тисяч американських снарядів — NYT

США досягли угоди щодо постачання Україні 155-мм артилерійських боєприпасів з американських складів, що розташовані на території Ізраїлю, повідомляє The New York Times.

За інформацією джерел видання, угодою передбачено постачання в Україну 300 тис. артилерійських снарядів, приблизно половину з яких уже переправлено у Європу. Очікується, що їх доправлять в Україну через Польщу.

Чому це важливо?

Найбільший попит на фронті має артилерія калібру 152 мм і 155 мм – це стандарти СРСР і НАТО. Так, попри постачання озброєння із Заходу в користуванні ЗСУ все ще є чимало радянських артилерійських систем, і проблема їхнього забезпечення боєприпасами стоїть дуже гостро.

Натепер, наприклад під Бахмутом, співвідношення артсистем України та рф становить 1 до 9, а співвідношення артилерійських пострілів – 6 — 7 тис. проти 20 — 30 тис. на добу. Водночас темпи споживання можна порівняти хіба що з часами Другої світової війни. Проблема браку боєприпасів до гармат у ЗСУ стоїть надзвичайно гостро – настільки гостро, що часто з фронту можна почути скарги на те, що підрозділам, які обороняються, банально нічим стріляти.

Щодо виробництва 155-мм боєприпасів в Україні, то «Укроборонпром» робить певні кроки в цьому напрямку, але схоже, що до кінця війни про це годі й думати. Проблема полягає в тому, що до початку повномасштабного вторгнення росії виробництво снарядів в Україні було «заточене» суто під радянські стандарти – як і взагалі виробництво боєприпасів.

Нагадаємо, що Ізраїль відмовляється передати Україні свою тактичну систему протиракетної оборони «Залізний купол» попри неодноразові заклики та звернення української сторони. Це відбувається через побоювання перехоплення цих технологій армією рф, яка передасть їх потім Ірану. Відповідно Тегеран матиме змогу знайти способи протидіяти цим системам у майбутньому.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉