Facebook Pixel

«Залізний купол» для України: три причини, чому Ізраїль не дає нам свою систему ПРО

Ізраїль відмовляється передати Україні свою тактичну систему протиракетної оборони «Залізний купол» попри неодноразові заклики та звернення української сторони. Американський журнал The National Interest назвав три головні причини такого рішення.

Чому Ізраїль не дає Україні «Залізний купол»: причини

«Залізний купол» — це один із базових елементів багатошарової системи протиракетної оборони Ізраїлю. Система здатна знищувати залп зі 100 — 200 ракет. Україна давно просила продати їй «Залізний купол», однак марно. У The National Interest назвали причини:

  • Ізраїль не ризикує відправляти в Україну тактичні системи ПРО «Залізний купол» через побоювання перехоплення цих технологій армією рф, яка неодмінно передасть їх потім Ірану. Відповідно Тегеран матиме змогу знайти способи протидіяти цим системам у майбутньому. Це піде на користь «Хезболі», «Хамасу» та Палестинському ісламському джихаду в майбутній конфронтації з Ізраїлем.
  • Ізраїль утримується від відправлення «Залізного купола», оскільки й сам відчуває гостру потребу в додаткових системах і перехоплювачах для власного захисту на тлі нарощування арсеналів «Хезболою» та «Хамасом».
  • Час, який піде на навчання українських бійців роботі із «Залізним куполом», не допоможе Україні в короткостроковій перспективі.

Окрім того, Ізраїль не хоче провокувати росію, яка зберігає значну присутність у Сирії, де ізраїльські сили протидіють іранській активності.

Чи потрібен Україні «Залізний купол»

У липні міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що «Залізний купол» не здатен закрити небо над Україною. За його словами, ця система не може захистити від російських крилатих і балістичних ракет.

Quote«Я був в Ізраїлі, спілкувався з їхніми виробниками, державними підприємствами. «Залізний купол» зроблено проти повільних ракет, що літають на низьких висотах, з легким ураженням, зроблених, по суті, у гаражах. Від крилатих і балістичних ракет «Залізний купол» не захищає. Там є інша система ППО, яка розвивається й у самому Ізраїлі, і є в Чехії та США», — зазначив він.

Також очільник оборонного відомства наголосив на необхідності подальшого посилення нашої власної української системи ППО та ПРО.

Контекст. Українські офіційні особи активно наполягали на наданні систем ПРО «Залізний купол», офіційні запити надходили з Офісу президента, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони та посольства України в Ізраїлі. Інтерес до цього питання знову з'явився після того, як США погодилися передати ЗСУ системи Patriot.

Подякувати 🎉