Facebook Pixel

У ГУР розвінчали міф про нарощування рф виробництва ракет: їм бракує навіть снарядів

На росії бракує вже не лише високоточних ракет, а й снарядів до артилерійських систем і РСЗВ. Росіяни своїми силами суттєво поповнити запаси не можуть, тому активно шукають допомоги в інших держав, розповів очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в інтерв'ю liga.net.

Скільки ракет залишилося в росії та чи може рф поповнити запас своїми силами

Запас російських ракет неухильно скорочується. Нещодавно в мережі з’явилася інформація про те, що у рф з'явилася можливість наростити їхнє виробництво, зокрема ракет типу Х-101, удев’ятеро — до 467 одиниць на рік. Буданов ці дані спростовує й радить спитати людей, які про це заявили, звідки в них ці цифри.

Quote«Я пам'ятаю, що вони мріють вийти на виробництво 20 ракет «Калібр» морського базування на місяць. Порахуйте, скільки потрібно працювати, щоб забезпечити єдиний залп. Так, у залпі йдуть і Х-101, і Х-555, і «Калібр». Але от вам статистика – рахуйте. «Іскандери» майже не виробляються», — пояснив він.

Так само росія має проблеми й із випуском «Кинджалів». Проблема полягає в нестачі складників, імпорт яких у рф зупинився через санкції. Очільник ГУР визнає, що схеми так званого паралельного імпорту на росії, звісно, діють, але в такий спосіб процес стає складнішим і довшим.

Quote«Їх («Кинджалів» — The Page) на початок війни було, наскільки я пам'ятаю, усього 47 одиниць. За цей час вони змогли зробити декілька, доки були запчастини. Але це несерйозно. Можна лякати світ тим, що маєш «Кинджал». Але коли починаєш їх реально використовувати – що далі? Можеш завдати 47 ударів. Для розуміння: «Іскандерів» використано понад 900. Що таке 47?» — підкреслив Буданов.

Також він зазначив, щоросійське військо відчуває гострий дефіцит і запасів снарядів до артилерії, й осколково-фугасних снарядів до танків, і снарядів до «Градів» і «Ураганів».

Чи допоможуть росії Іран і Китай

Буданов наголосив, що Іран, окрім ударних дронів Shahed-136/131, передавав рф і Mohajer-6 — подібний за характеристиками до БпЛА «Байрактар». Утім, жодної ракети Тегеран поки що Москві не надіслав.

Quote«Чи підуть вони далі [до ракет] – питання відкрите. Усі працюють над тим, щоб цього не сталося. І сам Іран зрозумів, що так просто передати це росії, не сприймається світом. Навіть тим світом, з яким вони звикли нормально спілкуватися», — зазначив він.

Китай, за оцінкою Буданова, росії допомагати, схоже, не збирається.

Контекст. Минулого тижня керівник національної розвідувальної служби Ізраїлю «Моссад» Давид Барнеа заявив, що Іран не тільки не збирається припиняти підтримувати воєнні амбіції росії, а й запланував наростити постачання передової зброї агресору.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉