Facebook Pixel

Італія шукає мільярд євро на водневі проекти

Влада Італії, втілюючи в життя плани створення центру виробництва «зеленого» водню, хочуть створити велике підприємство з виробництва електролізерів потужністю 1 ГВт на рік з обсягом інвестицій 1,5 млрд євро ($1,79 млрд).

Високопоставлене джерело в уряді Італії повідомило, що приватні інвестори можуть вкласти в проект з виробництва електролізерів до 1,5 млрд євро, повідомляє Reuters.

Уряд виділив до 450 млн євро державних грошей в рамках плану Фонду відновлення, який був відправлений до Брюсселя в квітні для фінансування будівництва електролізерів.

Telegram Logo

Високопоставлене джерело в міністерстві на умовах анонімності сказав, що приватні інвестори можуть збільшити загальну суму до 1,1-1,5 млрд євро.

Переговори поки не почалися, оскільки необхідно ще оголосити тендери на створення потужностей відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) для виробництва «зеленого» водню.

Уряд прагне прискорити установку близько 70 ГВт нових потужностей ВДЕ до 2030 року. Частина цих потужностей планується направити в виробництво «зеленого» водню для забезпечення електроенергією важкодоступних секторів, таких як сталеливарна промисловість.

Контракт на будівництво електролізерів буде укладено в II кварталі 2022 року. Будівництво виробництва займе чотири роки і буде здійснено на покинутій промисловому майданчику або майданчиках.

Довідка. Водень, на який припадає близько 1% споживання енергії в Італії, в основному виробляється з викопного палива, переважно природного газу. Мета затії полягає в тому, щоб перейти до виробництва водню електролізом з використанням ВДЕ, що набагато дорожче. Це означає, що масштаб виробництва має вирішальне значення.

Не виключено, що провідні газові групи країни Snam і Italgas будуть залучені в якості партнерів для цього водневого проекту. Компанія Snam, яка управляє більш ніж 40 тис. км газотранспортних мереж, заявила, що зацікавлена в доставці «зеленого» водню в Європу своїми трубопроводами, які вже на 70% адаптовані до водню.

Комісія ЄС прагне до 2030 року встановити 40 ГВт електролізних потужностей і вважає, що зі збільшенням виробництва вартість електролізерів до 2030 року скоротиться вдвічі. До 2040 року «зелений» водень повинен стати конкурентоздатним з традиційним паливом.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини