Facebook Pixel

Іспанія скасовує «золоті візи» для іноземних інвесторів у нерухомість

Іспанія скасує так звану програму «золотих віз», яка дозволяє іноземцям, які роблять великі інвестиції в нерухомість країни, проживати на її території. Про це пише Reuters з посиланням на слова прем'єр-міністра Іспанії Педро Санчеса.

Quote«Припинення схеми «золотих віз» допоможе зробити доступ до житла правом, а не спекулятивним бізнесом», – зазначив Санчес.

Що відомо про «золоті візи» для іноземних інвесторів у нерухомість Іспанії

Програму «золотих віз» запустили у 2013-му. Вона дозволяє жити і працювати в Іспанії протягом трьох років громадянам країн, що не входять до ЄС. Для цього вони мають інвестувати щонайменше $500 тис. євро ($541 250) – без оформлення іпотеки – в іспанську нерухомість.

Quote«Сьогодні 94 зі 100 таких віз пов’язані з інвестиціями в нерухомість. У великих містах зараз майже неможливо знайти гідне житло для тих, хто вже там живе, працює і платить податки. Зараз іспанський уряд запустить процес ліквідації схеми», – сказав Санчес.

За даними іспанського уряду, від початку дії схеми «золоті візи» у 2013-му до листопада 2022-го Іспанія видала майже 5 тис. дозволів на проживання у країні.

Припинення схеми «золотих віз» навряд чи вплине на ринок нерухомості Іспанії, оскільки, згідно з даними веб-сайту Idealista, менше 0,1% із 4,5 млн будинків, проданих за цей період, були придбані за схемою, пише Reuters.

Проблема з житлом в Іспанії була наслідком «золотих віз», а скоріше відсутністю пропозиції та сплеском попиту. Припинення цієї схеми, яка зосереджена на міжнародних покупцях, а не на стимулюванні появи нових будинків на ринку, є ще одним помилковим діагнозом», – сказав речник Idealista Франсіско Інарета.

Скільки росіяни вклали в іспанську нерухомість у 2023

Найбільше в нерухомість Іспанії вклали інвестори з Китаю. За ними йдуть росіяни, які інвестували понад $3,4 млрд за 2023 рік, що ставить під сумнів, чи розслідувала іспанська влада походження цих коштів, зазначили у Transparency International.

Водночас Португалія нещодавно оновила власну схему «золотої візи» та виключила інвестиції в нерухомість, щоб подолати житлову кризу. Іноземці, які хочуть отримати право на проживання, все ще можуть вкладати свої гроші в інвестиційні фонди країни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉