МВФ, НАТО, Донбас і зустріч із Байденом: головне з нового інтерв'ю Зеленського

Автор

Зеленський не знає, чи піде на другий термін, але точно знає, що скаже Байдену. Фото: Офіс президента України

Президент Володимир Зеленський дав інтерв'ю телеканалу «1+1» 24 червня. У ньому він розповів, чи буде йти на другий термін, що скаже Байдену під час зустрічі у Вашингтоні і чому вибрано саме санкції РНБО, а не механізми законодавства.

Другий термін і конкуренти

Зеленський зазначив, що поки що не знає, чи піде він на другий термін. За його словами, все залежить від народної підтримки. Він упевнений, що серед українських політиків суперників у нього немає: він — поза конкуренцією.

«У мене немає жодного конкурента. Мої конкуренти — це інфраструктура, війна, бідні люди... Це те, що буде мене наздоганяти. Це головні мої конкуренти».

Володимир Зеленський

президент України

Україна і НАТО

На думку Зеленського, колишні президенти України неправильно поводилися в питанні членства в НАТО. Потрібно було тиснути на Альянс, а не декларувати вступ до НАТО як порядок денний. Тим паче що для України вступ до НАТО — це питання не політики, а елементарної безпеки, захисту від Кремля.

«Я вважаю, що питання ПДЧ — це не питання спілкування між Україною і Росією. Це наше спілкування з країнами Альянсу... Я вам скажу моє ставлення до членства в НАТО: ми й самі в деяких речах винні. Тому що питання НАТО — все ж питання безпеки, а ми 13 років використовуємо це як політичне питання: зміни до Конституції — і ми вже в НАТО».

Володимир Зеленський

президент України

Інфраструктура і дороги Києва

Зеленський заявив, що в нього немає «жодних відносин» із главою Києва Віталієм Кличком. Проте президент готовий надати Києву допомогу в реконструкції інфраструктури, зокрема доріг і мостів, щоб не постраждали люди.

«Укравтодор» звернувся до «Київавтодору» з проханням передати нам усі центральні дороги, а головне — всі мости, тому що, коли впаде міст, не дай Боже, буде страшна трагедія. Мер говорив, що мости — у стані втоми».

Володимир Зеленський

президент України

Україна — окремо, Донбас — окремо

Зеленський не заперечив варіанта розвитку подій на Сході України, за якого Україні доведеться остаточно від'єднати від себе Донбас. Але про це, на його думку, має говорити в першу чергу народ України. Тому питання за потреби винесуть на референдум.

«Якщо в нас не вийде будь-яких альтернативних домовленостей зі США, РФ, окремо з Європою та паралельно нормандський формат... Якщо все це не вдасться, то щодо стіни голосуватиме народ України».

Володимир Зеленський

президент України

Зустріч із Байденом

Під час зустрічі з президентом США Байденом Зеленський хоче обговорити з ним багато питань. Він розділив ці питання на кілька блоків:

Про РНБО

Зеленський назвав РНБО своєю зброєю, яку він застосовував і застосовуватиме надалі для того, щоб домогтися якихось змін в Україні. Його не влаштовувала ситуація, коли йому потрібно було домовлятися, тому він вирішив застосувати РНБО.

«Я зовсім інша людина. Я вважаю, що будь-яка людина в нас — вільна, незважаючи на рівень, партію, фінанси. Вона має отримати одне попередження, і цього досить. Ми прийшли міняти країну, давайте її міняти. Тому все, що у мене є під рукою, — вся влада, вся моя зброя, РНБО, один із видів цієї зброї, — я застосовую».

Володимир Зеленський

президент України

Зеленський додав, що в Офісі президента вибір робили між законодавчими змінами, повільним варіантом, і санкціями РНБО, швидким варіантом. Вибрали друге.

Про Конституційний суд

Зеленський звільнив главу КСУ Олександра Тупицького, тому що його роботу контролювало багато груп впливу з різних сфер. Дотримуючись їх вказівок, Тупицький міг розвалити антикорупційну, земельну та мовну реформи.

«Я заблокував дії Конституційного Суду, які вважаю неправомірними. Не тільки я, а [своїм — ред.] рішенням РНБО. Усе-таки не я один, а своїм підписом я ввів у дію [таке рішення — ред.]».

Володимир Зеленський

президент України

Зеленський додав, що можна не погоджуватися з реформами, але не можна намагатися їх саботувати та руйнувати.

«Він не зрозумів мене і зробив те, що він зробив. Ось і все. Тому що його суб'єктивували, я вважаю, різними фінансовими важелями різні групи, зокрема політичні та бізнесові, які супроводжують дотепер його життя і роботу».

Володимир Зеленський

президент України


Читати на The Page