Facebook Pixel

Рада ухвалила закон про референдум. За що тепер зможуть голосувати всенародно

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №3612, який регламентує проведення всеукраїнського референдуму. Таке рішення підтримали 255 нардепів.

З-поміж депутатів, які підтримали законопроєкт, 226 народних обранців із фракції «Слуга народу», 20 — з групи «Довіра» і 9 позафракційних.

Водночас проти проголосували депутати з фракцій «Опозиційна платформа — За життя», «Європейська солідарність» і «Голос», а також два позафракційні депутати. Депутати з фракції «Батьківщина» та групи «За майбутнє» від голосування утрималися.

Про що йдеться в законі про референдум

Згідно із законом, предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання щодо змін першого, третього та тринадцятого розділів Конституції, питання загальнодержавного значення, питання щодо зміни території, втрати чинності якогось закону або його окремих положень.

Водночас предметом такого референдуму не можуть бути питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету та територіальної цілісності, а також створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової або релігійної ворожнечі.

Крім того, на референдумі не можуть розглядатися питання, які суперечать положенням Конституції, порушують права людини й основні свободи. Зокрема, заборонено розглядати й питання оподаткування, бюджету, амністії або питання, які перебувають у юрисдикції судів або правоохоронних органів.

На всеукраїнський референдум може виноситися тільки одне питання, а проводити його не можна одночасно із черговими та позачерговими загальнодержавними виборами, черговими місцевими виборами.

Контекст. Верховна Рада ще в червні 2020 року ухвалила в першому читанні президентський законопроєкт № 3612 про всеукраїнський референдум.

Подякувати 🎉