Facebook Pixel

Зеленський пообіцяв референдум про продаж землі іноземцям

Громадяни інших країн і компанії, серед засновників яких є іноземці, зможуть купувати українську землю лише після згоди українців за підсумками референдуму. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні, опублікованому на його сторінці у Facebook.

Він уточнив, що цей пункт внесуть у закон про відкриття ринку земель сільгосппризначення між першим і другим читаннями.

Також Зеленський додав, що найближчим часом Верховна Рада розробить і прийме закон, який встановить види та механізми референдуму і дозволить українцям вирішувати долю важливих для них державних питань.

Контекст

  • 19 вересня Володимир Зеленський заявляв, що готується земельна реформа, після якої продавати або купувати землю в Україні зможуть лише українці або українські компанії.
  • 25 вересня Кабмін вніс у Верховну Раду законопроєкт №2178 про обіг земель сільськогосподарського призначення. Документ передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року мораторію на продаж землі. Згідно йому, землю не зможуть купувати фізичні та юридичні особи, а також іноземні держави, які підпадають під дію закону про санкції (у тому числі йдеться про громадян Росії).
  • 10 жовтня Зеленський говорив, що законопроєкт Кабміну про продаж земель сільськогосподарського призначення не можна вносити у Верховну Раду. За його словами, протягом перших років право на купівлю землі має бути тільки в українців. Крім цього він вважає, що коли фермери куплять землю і знизиться кредитна ставка, можна почати продавати землю іноземним компаніям.
  • А 22 жовтня міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що запуск моделі відкриття ринку землі з обмеженим доступом для бенефіціарів-іноземців до 2024 року не вплине на співпрацю з Міжнародним валютним фондом.
Подякувати 🎉