Запуск моделі відкриття ринку землі з обмеженням доступу для бенефіціарів-іноземців до 2024 року не вплине на співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, передає «Інтерфакс-Україна».
Це питання обговорювалося у Вашингтоні не тільки з фондом, але й зі Світовим банком, а також з Європейським банком реконструкції та розвитку.

«Дійсно, ми обговорювали у Вашингтоні питання ринку землі. Ми не можемо розкривати всі деталі. Але там немає конкретних вимог або бажань – це наша внутрішня справа, який саме ринок землі ми зробимо», — сказав він, зазначивши, що міжнародні партнери очікують детінізацію ринку землі.
За його словами, експертів цікавить, яким чином буде підтримуватися середнє й мале фермерство, реалізовуватися право власності на землю, а також як буде розвиватися Геокадастр.
«Наприклад, щоб кредити видавалися таким чином, що не можна було б вкрасти землю, коли вона в заставі, комусь передати або продати», — пояснив Милованов.
Крім ринку землі, також обговорювались прозорість приватизації, поліпшення корпоративного управління, створення фонду національного добробуту, додав міністр.
Контекст
- Дія мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення закінчиться 1 січня 2020 року (якщо Верховна Рада його не продовжить).
- На конференції «Земля як фактор розвитку українського села» 19 вересня президент Володимир Зеленський заявляв, що готується земельна реформа, після якої продавати або купувати землю в Україні зможуть лише українці або українські компанії.
- Законопроєкт №2178 про обіг земель сільськогосподарського призначення Кабмін вніс у Верховну Раду 25 вересня. Документ передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року мораторію на продаж землі. Згідно з проєктом, землю не зможуть купувати фізичні та юридичні особи, а також іноземні держави, які підпадають під дію закону про санкції (зокрема йдеться про громадян Росії).
- 10 жовтня президент заявив, що законопроєкт Кабміну про продаж земель сільськогосподарського призначення не можна вносити у Верховну Раду. За його словами, протягом перших років право на купівлю землі має бути тільки в українців. Крім цього, він вважає, що коли фермери куплять землю і знизиться кредитна ставка, то можна почати продавати землю іноземним компаніям.