Facebook Pixel

ЄС запідозрив Росію в спробі поглинути Донбас. РФ усе заперечує

У Європейському Союзі вважають, що Росія намагається поступово поглинути частини Східної України.

Про це з посиланням на відповідний документ, який Євросоюз уже представив державам-членам, пише агентство Bloomberg. У ньому, зокрема, йдеться про те, що організація Росією незаконних виборів і видача російських паспортів місцевим жителям «спрямовані на фактичну інтеграцію непідконтрольних уряду територій України до Росії».

У документі також прописано заходи, які ЄС може вжити для того, щоб підвищити стійкість України до агресії РФ. Зокрема, йдеться про посилення підтримки в боротьбі з «гібридними погрозами, включно з протидією кіберзагрозам і дезінформації», допомогу у вакцинації проти коронавірусу, підвищення енергетичної безпеки для зниження залежності від Росії, посилення заходів щодо відмови у визнанні російських паспортів, виданих жителям Криму й окремих районів Донбасу, розгляд питання про дозвіл Україні брати участь у деяких проєктах ЄС в області безпеки.

Telegram Logo

Водночас спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що РФ не планує поглинати окуповану територію на Сході України, передає «РІА Новини».

Quote«Росія ніколи цим не займалася... Росія не планувала й не планує нікого поглинати», — наголосив він.

Контекст. Раніше РФ збільшила кількість своїх військ на кордоні з Україною. Пізніше в Росії заявили про закінчення «перевірчих заходів» у Південному та Західному військових округах країни на кордоні з Україною.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини