Facebook Pixel

Марченко назвав головні вимоги МВФ до України: на що треба піти заради траншу

Автор

Україна повинна виконати три вимоги Міжнародного валютного фонду, щоб отримати від нього наступний транш за програмою Stand-by. Вимоги Фонду пов'язані з роботою Нацагентства із запобігання корупції (НАЗК), Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Вищої ради правосуддя (ВРП), розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю «24 каналу».

Що конкретно МВФ вимагає від України:

  • відновити роботу НАБУ;
  • відновити нормальну роботу НАЗК. Мається на увазі повернення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування;
  • узгодити питання щодо Вищої ради правосуддя. МВФ наполягає, щоб вирішальний голос у ній мали «міжнародні експерти».

Марченко додав, що з приводу ВСП процес уже узгодили, і скоро Рада ухвалить відповідний законопроєкт. З НАБУ розв'язати питання виявилося складніше, оскільки Бюро потрібно замінити голову.

Контекст. Рада директорів МВФ 9 червня 2020 року затвердила програму stand-by для України, розраховану на 18 місяців, із загальним фінансуванням $5 млрд. Україна 12 червня отримала перший і натепер єдиний транш у розмірі $2,1 млрд. Далі справа застопорилася, оскільки МВФ почав висувати Україні все нові та нові умови. У грудні 2020 та лютому 2021 року місія МВФ за підсумками роботи в Україні заявила, що рішення про транш так і не ухвалили.

15 червня президент Володимир Зеленський зазначив, що пред'явлення Україні з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ) таких самих вимог, як і іншим державам, несправедливе, оскільки у Фонді не беруть до уваги, що Україна воює.

Нардеп Данило Гетманцев у травні висловив упевненість, що, навіть якщо Україна не отримає траншу від МВФ, вона зможе закрити цей рік і без кредиту. Водночас у квітні радник ОПУ Олег Устенко припустив, що, якщо кредиту від МВФ не буде, уряд вимушено «зріже» частину бюджетних витрат.

Подякувати 🎉