Facebook Pixel

«Ми пройдемо цей рік і без МВФ» — Гетманцев розповів, де Україна братиме гроші в разі провалу переговорів

В уряді очікують, що Україна отримає черговий транш від МВФ. Однак якщо цього не станеться, уряд може залучити кошти з інших джерел.

Про це свідчить, наприклад, розміщення Міністерством фінансів євробондів на досить непоганих умовах, розповів у коментарі The Page голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

«Ми, звісно, розраховуємо на отримання траншу. Наша переговорна команда, яку очолює міністр фінансів, робить усе можливе, щоб це відбулося якомога скоріше. Я переконаний у тому, що ми отримаємо черговий транш».

Данило Гетманцев

Данило Гетманцев

голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Однак він зазначив, що неотримання траншу не може стати причиною якоїсь фінансової катастрофи в країні. Якщо транш не вдасться отримати, пройти рік, звісно, буде складніше, однак Україна однаково залучить кошти з інших джерел.

Quote«Ми робимо все можливе, щоб отримати черговий транш МВФ. Але не тому, що ми хочемо попередити якусь фінансову катастрофу, а тому що ми розуміємо: з МВФ нам буде простіше пройти цей рік», — наголосив Гетманцев.

Водночас він зазначив, що вимоги, які висуває МВФ, потрібні не стільки Фонду, скільки самим громадянам. Адже Україні потрібні судова реформа й антикорупційне законодавство. Зокрема, наступного тижня Кабмін має внести до Ради законопроєкт щодо фіскальної консолідації.

Контекст. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings очікує, що Україна отримає від МВФ тільки один транш кредиту у 2021 році на суму $0,7 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉