Facebook Pixel

Україна без МВФ: у Зеленського зібралися різати бюджет

У разі якщо Міжнародний валютний фонд (МВФ) до вересня 2021 року відмовить Україні в черговому транші допомоги, країна скорочуватиме видатки державного бюджету.

Про це заявив радник президента з питань економіки Олег Устенко в інтерв’ю агентству «РБК-Україна», додавши, що шанси отримати гроші в країни високі — вище за 50%.

«Важливо, щоб Верховна Рада впоралася зі своїм завданням вчасно. Інакше доведеться ввести в дію план Б. Потрібно буде вирішувати, де можна заощадити, доведеться переглянути витрати. Необхідно бути готовими до виходу на зовнішні ринки й позичати під вищі відсотки, чого, звісно, не хотілося б».

Олег Устенко

Олег Устенко

Радник президента України з питань економіки

Однак, за його словами, такий варіант є можливим, якщо Верховна Рада не проголосує вчасно за законопроєкти, які необхідні для перегляду програми з МВФ.

Telegram Logo
Quote«І в базовому, і в альтернативному сценаріях потрібно максимально витиснути ресурс, використовуючи митницю та боротьбу з контрабандою», — додав Устенко.

Контекст. Наприкінці лютого 2021 року міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings спрогнозувало, що у 2021 році МВФ виділить Україні тільки один транш кредиту на суму $0,7 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини