Інфляція в єврозоні прискорилась до 10%. Фото: Pixabay
Інфляція у єврозоні досягла нового максимуму, свідчать попередні дані Євростату. Споживчі ціни зросли на 10% у річному вираженні, прискорившись із 9,1% у серпні. Цей показник є найвищим за 23-річну історію існування євро.
За офіційними даними, ціни на енергоносії у вересні зросли на 40,8% проти 38,6% попереднього місяця. Ціни на харчові продукти, алкоголь і тютюн збільшилися на 11,8%, як порівняти з 10,6% у серпні. Базова інфляція зросла на 4,8% проти 4,3% у серпні.
Рівень інфляції більш як у половині з 19 країн єврозони вимірюється двозначними числами, а в трьох країнах Балтії він перевищив 20%. Показник в Естонії складає 24,2%, у Литві – 22,5%, а в Латвії – 22,4%. Водночас інфляція у Франції сповільнилася із 6,6% до 6,2% — це найнижчий показник у блоці. За нею йдуть Мальта (7,3%) та Фінляндія (8,4%).
Європейський центробанк (ЄЦБ), який націлений на інфляцію на рівні 2%, заявив, що показник є «надто високим», і зазначив, що має намір і далі підвищувати ставки, доки зростання цін не сповільниться.
Безробіття у єврозоні в серпні склало 6,6%, не змінившись із липня, і свідчить про те, що ринок праці залишається стійким попри рецесію, що насувається, та енергетичну кризу, що охопила континент.
Контекст. Споживча інфляція в Україні в серпні поточного року збільшилася на 23,8% проти торішнього серпневого показника й на 1,1% проти липня цього року. У липні поточного року споживча інфляція прискорилася до 22,2%. У червні цей показник становив 21,5%.