Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Могла бути й вищою: Мінфін оцінює інфляцію в Україні на рівні понад 22% як некритичну

Інфляція у 22,2% не є критичною як для країни, яка воює — Марченко. Фото: Pixabay

Інфляція у 22,2% не є критичною як для країни, яка воює — Марченко. Фото: Pixabay

В українському Мінфіні заспокоюють: для країни, що перебуває в стані війни, споживча інфляція на рівні 22,2% не є критичною. Очільник міністерства Сергій Марченко додав, що умови у світі є такими, що інфляційний показник у нашій країні був би високим, навіть якби росія не розв’язала війну.

Quote«Інфляція є досить високою, якщо порівнювати з довоєнним станом. Якщо порівнювати з іншими країнами – Європою, США, де інфляція наближається до десятивідсоткових показників, то наша інфляція на рівні 22,2% не є такою критичною. Тобто це не інфляція, яка могла бути в країні, що воює», — розповів він в інтерв’ю «РБК-Україна».

Марченко також наголосив, що попри бойові дії українські підприємці успішно адаптуються до нових реалій. За його даними, більша частина бізнесу в країні намагається відновити свої обсяги виробництва та працювати. За словами міністра, рівень споживання, попри виїзд значної кількості наших співгромадян за межі країни, залишається високим.

Quote«Як ми живемо? Переважно коштом надходжень від зовнішньої допомоги та коштом податків і внутрішніх запозичень», — сказав він.

За підрахунками Мінфіну, щомісячно міністерству бракує на видатки в середньому $5 млрд, або 150 — 160 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Минулого тижня Нацбанк повідомив, що в липні поточного року споживча інфляція прискорилася до 22,2%. У червні показник становив 21,5%.

В останньому Інфляційному звіті НБУ зазначається, що у 2022 році інфляція прискорюватиметься й досягне 31% у річному вимірі. У 2023 році очікується уповільнення інфляції завдяки покращенню інфляційних очікувань, налагодженню логістики та поступовому зростанню врожаїв.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини