Facebook Pixel

Ціни на хліб можуть зрости на 30% — Всеукраїнська асоціація пекарів

Ціна на хліб можуть зрости на 30% — Всеукраїнська асоціація пекарів

Ціна на хліб можуть зрости на 30% — Всеукраїнська асоціація пекарів

Сьогоднішня ситуація в енергетиці критична для хлібної галузі, і це може позначитися на ціні для споживача. Про це заявив президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко, пише AgroPortal.

Він наголосив, що більшість підприємств хлібної галузі мають статус критичної інфраструктури, тому їх не повинні відключати від електропостачання. Проте на практиці їх все ж відключають. Ті, хто має можливість, переходять на електрогенератори, що в першу чергу впливає на стабільність роботи та формування цін.

Quote«Хлібна галузь споживає не так багато електроенергії, однак аварійні відключення, відключення поза графіком призводять до виробництва бракованої продукції, виходу з ладу обладнання. Не всі заводи мають змогу працювати на генераторах. А ті, які мають, повинні бути попереджені, щоб планово переключити виробництво на аварійну роботу на 2-3 години, не більше», — зазначає Юрій Дученко.

Ситуація вже призвела до дефіциту потужностей, оскільки деякі підприємства не можуть відновити обладнання через блекаути.

Президент «Всеукраїнської асоціації пекарів» зазначає, що графіки відключень електроенергії також неприйнятні для хлібної галузі, оскільки вони переривають технологічний цикл. Наприклад, якщо відключення триває 2 години, графік випуску продукції зміщується на 8 годин.

Юрій Дученко, говорячи про ціноутворення, зазначає, що у собівартості хліба простої рецептури електроенергія коштує 50 копійок, тоді як виробництво того ж хліба на генераторі обходиться в 1,5 грн.

Ще одна проблема для хлібної галузі — бронювання працівників. Через нестачу персоналу деякі підприємства змінюють графік роботи, скорочують асортимент та обсяги виробництва. Юрій Дученко пояснює, що остання постанова про відтермінування бронювання на три місяці не вирішує проблему, оскільки є працівники, бронювання яких закінчилося до оприлюднення першої постанови про відстрочку на місяць. При цьому є критично важливі працівники, яким важко знайти заміну.

Подякувати 🎉