Греція, Ізраїль і Кіпр зміцнили антитурецький альянс в Східному Середземномор'ї

Ізраїль, Греція і Кіпр домовилися посилити військово-промислове співробітництво в Східному Середземномор'ї.

Про це йдеться в спільній декларації міністрів оборони трьох держав за підсумками наради.

Зокрема, угода дозволить поліпшити боєздатність національних збройних сил, створити робочі місця в області ВПК і зміцнити регіональну безпеку. У перспективі може бути розглянуто створення спільних оборонних підприємств.

Telegram Logo

Договір відкриє нові можливості в обміні розвідувальною інформацією між трьома країнами. Також будуть розширені програми спільних навчань і фінансування ініціатив з кібербезпеки.

Фактично це наступний крок з оформлення військово-політичного альянсу, спрямованого на стримування Туреччини в регіоні. Один з основних предметів розбрату — оформлення коридорів з транспортування енергоресурсів з регіону в країни ЄС.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Раніше Греція, Кіпр та Ізраїль підписали в Афінах угоду про початок будівництва Східно-Середземноморського газопроводу EastMed. Він безпосередньо з'єднає газоносний басейн «Левант» з материковою Грецією через Кіпр і Кріт.

Ізраїль затвердив будівництво цього газопроводу влітку цього року. Розробки газових родовищ також входять в сферу інтересів Єгипту, який стоїть на боці Греції. Кіпру та Ізраїлю.

Туреччина всіляко протидіє втіленню в життя цього проекту. Анкара прагне стати близькосхідним хабом каналів транспортування вуглеводневої сировини. Також веде активну розвідувальну діяльність щодо виявлення родовищ природного газу в прикордонних з Грецією шельфових водах, що підвищує градус у взаєминах між державами регіону.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини