Facebook Pixel

Туреччина виявила нові запаси газу в Чорному морі

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив про нові резерви природного газу в Чорному морі із загальним обсягом до 405 млрд кубометрів.

«Якщо 21 серпня поточного року ми оголосили про виявлення в Чорному морі 320 млрд куб. м газу, то останні дослідження дозволили збільшити обсяг доведених резервів нового родовища ще на 85 млрд, тобто до 405 млрд кубометрів», — повідомив глава Турецької Республіки.

Ердоган відвідав бурове судно Fatih, що проводить роботи на перспективному родовищі Сакарья в турецькому секторі Чорного моря. Постійні бурові роботи дозволяють підвищувати розмір доведених обсягів газу на найбільшому в історії Туреччини газовому родовищі.

Telegram Logo

Президент Туреччини також пообіцяв продовжити розвідку і буріння в Чорному і Середземному морях. «Ми не допустимо обмеження прав Туреччини і турецького Кіпру», — заявив Реджеп Тайіп Ердоган.

За його словами, ряд міжнародних кіл і країн роблять спроби залишити Туреччину «за бортом» ринку нафти і газу, не дати Анкарі можливості забезпечити енергетичну безпеку.

Контекст. Туреччина є нетто-імпортером природного газу, необхідність в якому для турецької економіки постійно зростає.

В кінці серпня Туреччина оголосила про знаходження найбільших за свою історію покладів природного газу на шельфі Чорного моря об'ємом 320 млрд кубометрів.

Перші нафтогазові родовища в Східному Середземномор'ї біля кордонів Туреччини виявлені в 2009 році. Деякі перспективні ділянки шельфу є предметом територіальних суперечок між Туреччиною і Кіпром, Туреччиною і Грецією, Ізраїлем і Ліваном.

Ситуація в Середземному морі загострилася, коли Туреччина оголосила про намір провести з 21 липня по 2 серпня сейсморозвідку у грецького острова Кастелорізо, розташованого в 2 км від турецького узбережжя.

У січні 2019 року представники Єгипту, Кіпру, Греції, Ізраїлю, Італії, Йорданії і Палестини оголосили про формування Газового форуму Східного Середземномор'я.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини