Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Туреччина скоротила споживання російського газу майже вдвічі

Фото: gazprom.ru

Фото: gazprom.ru

Компресорна станція «Берегова», від якої бере початок «Блакитний потік»

За підсумками 2019 року поставки російського природного газу до Туреччини склали 14,4-14,8 млрд кубометрів, що на 40% менше показників 2018 року.

Про це повідомляє «Інтерфакс» на підставі даних статистики Ради з регулювання енергоринку Туреччини (EPDK).

Скорочення поставок позначилося на завантаженні потужностей газопровідної системи «Блакитний потік», третина якої виявилася незатребуваною. За потужності у 16 млрд кубометрів на рік «Блакитним потоком» транспортовано тільки 10,3-10,6 млрд куб. м. Решту 4,35 млрд кубометрів «Газпром» поставив через трансбалканський газовий коридор.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Унаслідок Туреччина вийшла з топ-3 покупців російського газу. З 2007 року турецький ринок займав другу позицію за обсягами закупок природного газу з РФ, поступаючись лише ФРН. За підсумками 2019 року вперед вийшли Італія і Австрія, чиї економіки вдвічі менше за турецьку.

Обсяги газу, якими поступився «Газпром», були заміщені турецькими покупцями поставками з Азербайджану та поставками ЗПГ морем. Азербайджанський газ надходить до Туреччини з родовища Шах-Деніз у Каспійському морі трубопроводом TAP. Газовий імпорт з Азербайджану Туреччина збільшила на 29%. За 11 місяців 2019 року він склав 8,66 млрд кубометрів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Поставки ЗПГ до Туреччини за 11 місяців 2019 року досягли 10,9 млрд кубометрів, а за підсумками року могли вийти на показник у 12 млрд куб. м, що на 7% більше, ніж 2018 року, підрахував «Інтерфакс». Найбільшим постачальником ЗПГ з часткою майже 50% турецького ринку став Алжир (5,068 млрд кубометрів). На другому місці розташувалася Нігерія (2,13 млрд), на третьому — Катар (1,93 млрд). Американський ЗПГ підкорити турецький ринок поки не зміг (980 млн кубометрів за рік). Епізодичні поставки ЗПГ також здійснювалися з Екваторіальної Гвінеї, Єгипту, Тринідаду і Тобаго, Норвегії і навіть Франції. Імпорт з Ірану не змінився і становив 6,88 млрд кубометрів.

Раніше повідомлялося, що Болгарія до кінця 2020 року має намір скоротити закупівлі природного газу з Росії, збільшивши частку Азербайджану і США до 50%.

Контекст. Туреччина вибірково скоротила поставки газу з РФ, очевидно, через цінові розбіжності. Турецькі трейдери Akfel Gaz Sanayi ve Ticaret A.S. і Enerco Enerji A.S. 2015 року добилися знижки в розмірі 10,25%. Але 2016 року «Газпром» спробував підняти ціни на час судового спору за умовами контракту з національним турецьким постачальником Botas. Трейдери не погодилися і не стали оплачувати нові рахунки з січня 2016 року. У відповідь «Газпром» на 10% знизив обсяги поставок за їхніми заявками. У квітні 2016 року сторони владнали конфлікт без суду, але ціну на 2017 рік «Газпром» оскаржив уже в суді. Ціновий конфлікт і досі не врегульовано, і навіть переговори президентів Володимира Путіна і Реджепа Ердогана в квітні 2019 року не мали успіху.

Коментарі

Всі новини