У Туреччині запустили трубопровід, по якому в ЄС надійде газ з Азербайджану

Президент Азербайджану Ільхам Алієв. Фото: Anadolu

Президент Азербайджану Ільхам Алієв. Фото: Anadolu

Трансанатолійський газопровід (TANAP) підключили до Трансадріатичного трубопроводу (ТАР) на турецько-грецькому кордоні. Про це повідомило агентство Anadolu.

По цьому газопроводу газ з Азербайджану буде транспортуватися через Туреччину від кордону з Грузією до країн Південної Європи (Греція, Албанія, Італія).

Початкова пропускна здатність TANAP складе 16 млрд кубометрів газу на рік. З них 6 млрд кубометрів азербайджанського газу будуть залишатися в Туреччині, а 10 млрд — транспортуватися до Європи.

Telegram Logo

З часом, після будівництва нових компресорних станцій, пропускна спроможність зросте до 24 млрд кубометрів на рік, а проектна потужність газопроводу — 31 млрд.

Розробка Південного газового коридору (частиною якого є TANAP) вважається найважливішим кроком у зусиллях Євросоюзу щодо зменшення його залежності від нинішніх постачальників газу, таких як Росія і Норвегія.

Найбільшим акціонером (80%) і оператором TANAP є азербайджанська нафтогазова держкомпанія SOCAR.

943374-r0.jpg


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Як можна зупинити «Північний потік-2» — найбільш ефективні дії України

Щоб ефективно протистояти завершенню будівництва газопроводу «Північний потік-2» Україні та її союзникам необхідно застосовувати Міжнародне морське право.

Україна відновила історичний рекорд щодо експорту зернових — Мінекономіки

За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

«Социс» показав рейтинг Зеленського та партій

Якби вибори в Україні відбулися найближчим часом, то за президента Володимира Зеленського проголосували б 36,6% з тих, хто пішов би на вибори. За лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — майже 21%.