Facebook Pixel

Туреччина готова до транзиту азербайджанського газу до Європи в обхід Росії

Азербайджанська нафтогазова компанія Socar заявила, що готова до постачання газу в Європу. Паливо через Трансанатолійський газопровід (TANAP) можна буде доставляти вже з 2020 року, передає DW.

Завдяки TANAP газ будуть прокачувати з Азербайджану, через Грузію та Туреччину – до Балкан, де через Трансадріатичнй провід (ТАР) сировину транспортуватимуть у Європу, зокрема, до Італії. З’єднання TANAP і ТАР завершено на 88%.

Фото: DW

Фото: DW

Азербайджанський газ до Туреччини постачається вже протягом року. За цей час до країни направили близько 6 млрд кубометрів сировини.

Telegram Logo

Планується, що до Європи постачатимуть 10 млрд кубометрів газу щорічно. Обсяг поступово збільшать до 24 млрд кубометрів, а потім – до 31 млрд кубометрів.

Європейський союз підтримує ініціативу, сподіваючись позбутись залежності від російської сировини.

При цьому Туреччина продовжує купувати російський газ (16 млрд кубометрів на рік), який надходить через «Блакитний потік». Крім того, «Газпром» працює над будівництвом «Турецького потоку». Російська компанія сподівається постачати газ у Європу через Туреччину та Болгарію.

Через ТАР будуть прокачувати 10 млрд кубометрів газу у Європу. «Газпром» протягом цього року вже продав 178 млрд кубометрів.

Скласти реальну конкуренцію російській компанії Азербайджан зможе, якщо йому вдасться налагодити транзит газу до Італії. Держава — друга у списку найбільших клієнтів «Газпрому». У 2018 року в Італію надійшло 22,8 млрд кубометрів газу.

Коментарі

Всі новини