Гончарук розповів про можливі умови програми з МВФ

Фото: Кабмін

Фото: Кабмін

До нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом може входити положення про зниження адміністративного тиску на енергетичні ринки, що сприятиме лібералізації галузі. Про це в інтерв'ю виданню The Report Company заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Крім того, нова програма, за словами Гончарука, може містити положення про підтримку незалежності Національного банку України, корпоративне управління в державних банках, продовження реформ митної та податкової служб, а також антикорупційний блок.

«Деякі органи по боротьбі з корупцією, які створені за останні п'ять років, зараз функціонують належним чином і вже мають певні досягнення. Пріоритетним питанням є незаконне збагачення».

Олексій Гончарук

Олексій Гончарук

прем'єр-міністр України

Контекст. Україна претендує на трирічну програму розширеного фінансування МВФ обсягом $4-6 млрд. Спочатку в уряді й Нацбанку розраховували її підписати в грудні. Наразі НБУ очікує затвердження програми в першому кварталі цього року.

Нова програма МВФ буде тривалішою, ніж попередні, однак є ймовірність того, що вона стане останньою. Кабмін планує завершити співпрацю з фондом після виконання умов програми кредитування.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини