Facebook Pixel

Підвищення податків: Гетманцев вважає, що про ризики тінізації економіки дискутують лише неадеквати

Під час Київського міжнародного економічного форуму The Page звернувся до голови фінансового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева с проханням прояснити долю законопроєкту про підвищення податків. Також ми запитали, що він думає про побоювання економістів та бізнесменів щодо ризиків тінізації економіки. Виявилося, що дискусії на цю тему нардеп вважає аморальними, а їх учасників — недалекими людьми.

Гетманцев не схвалює дискусії про ризики тінізації економіки

Щось відомо про те, чому законопроєкт завис на етапі підпису президента?

– Це не мене треба питати. Всі очікуємо.

Просто доволі дивно, що Рада так поспішала його прийняти, а він завис.

– Вам дивно, мені теж може бути дивно, але маємо те, що маємо. Я не буду коментувати те, що відбувається в Офісі президента.

За цей час уже було багато різних оцінок цього законопроєкту. Одним з головних є побоювання, що може зростати «тінь». Як ви до цього ставитесь?

– Я вважаю, що дискусію з приводу зростання тіні внаслідок зростання військового збору на 3,5% аморально вести в країні, яка ці 3,5% бере на фінансування армії. І дискусію, що хтось почне вчиняти злочин для того, щоб не сплачувати 3,5%, можуть вести або недалекі люди, або фріки від економіки, але точно не адекватні люди. Тому я вважаю, що будь-які інсинуації з приводу цього є лише інсинуаціями.


Як зрозумів The Page, пан Гетманцев вважає неадекватними представників кількох великих компаній, а також 13 українських аналітичних центрів, які застерігали, що підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% призведе до подальшої тінізації заробітних плат та пригнічення економічної активності.


Дивиться, вийшло так: Рада пропонує підняти військовий збір і буквально за кілька тижнів виходить ініціатива президента роздати всім по тисячі. Як це стикується одне з іншим?

– Ви повинні розуміти, що це зовсім різні речи. Гроші, які ми збираємо від податків, йдуть на армію, вони не можуть іти ні на що інше. А гроші, які йдуть на стимулювання різноманітних бюджетних програм, боротьбу з бідністю, йдуть за рахунок тих надходжень, що є неподатковими надходженнями на сьогодні, на жаль. Саме так це питання і пов’язано. Все, пішли, — нардеп згорнув розмову, не давши уточнити питання: чи свідчить це про те, що влада не вміє більш ефективно і менш популістично розпоряджатися грошима?

Гетманцев схвалює дискусії навколо податкових ініціатив

Данило Гетманцев: «За моїм враженням, закон підписаний буде, а коли — це питання, на яке я не маю відповіді»

Данило Гетманцев: «За моїм враженням, закон підписаний буде, а коли — це питання, на яке я не маю відповіді»

Чи є прогнози, коли президент підпише закон, Данила Гетманцева знов запитала журналістка «Інтерфаксу» уже за годину, під час панельної дискусії «Трансформація відносин бізнесу та влади». Також його попросили прокоментувати, чи є прогрес у діалозі між владою та бізнесом. Адже створена при президентові України «рада сімох» вказувала на мінуси законопроєкту №11416 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» — проте Рада все одно його прийняла.

— За моїм враженням, закон підписаний буде, а коли — це питання, на яке я не маю відповіді, — сказав голова фінансового комітету. — Щодо кожного податкового законопроєкту з 2019 року ведеться діалог.

QuoteМи обговорюємо всі законодавчі ініціативи відкрито, з залученням бізнесу, експертів, державних органів — всіх. І приймаємо відповідні компромісні рішення на комітеті з урахуванням позиції у тому числі суб’єкта законодавчої ініціативи, яким був у цьому випадку Кабінет Міністрів.

Тому думка всіх, хто долучався, у тому числі членів цієї ради, була почута. Але діалог — це дорога зі зустрічними смугами, це місце, де знаходиться певна золота середина, і приймається рішення в даному випадку з усіх поганих, які є на столі, найменш шкідливе, але вкрай необхідне. Воно було прийнято в залі Верховної Ради і пішло на підпис президента.

Подякувати 🎉