В ході Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ 2024) однією з важливих тем став «діалог бізнесу з владою». Проте про подібну взаємодію з державою підприємці часто висловлюються скептично. наводить яскраві цитати відомих бізнесменів.
«Почнемо з об'єднання влади і бізнесу. Це як поєднати вовків і гусаків, закрити їх в одній комірці, це буде об'єднання», – зазначив на одній з панелей у ході КМЕФ 2024 Володимир Поперешнюк, співзасновник компанії Нова пошта.
Ведучий панелі Олександр Богуцький, СЕО медіагрупи Starlight Media, попросив уточнити, хто ми, тобто бізнес, в цій ситуації?
«Гусаки, звісно. Хто ж дає пір'я, яйця? Влада нічого не створює», – уточнив Поперешнюк.
Нагадаймо, у травні 2022 року Данило Гетманцев, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, заявив у інтерв’ю, що правильне оподаткування – «це мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав». Цей вислів тоді наробив неабиякого галасу.
Далі Володимир Поперешнюк зазначив, що насправді будь-який бізнес і є об'єднання. Оскільки, наприклад, навколо компанії Нова пошта об’єднано 30 тис. співробітників, десятки тисяч постачальників, мільйони клієнтів.
«Ми дуже пов'язані і ми працюємо на добровільних стосунках. Я нікого не можу притискати: так, віддай мені, будь ласка, заднім числом ті гроші, тому що я так хочу. Ми можемо тільки працювати разом», – пояснив Поперешнюк.
Нагадаємо, восени 2024 року бізнес збурило підвищення податків, яке всупереч нормам Конституції влада намагалася ввести заднім числом. Адже законопроєкт №11416-д, за який Верховна Рада проголосувала 10 жовтня, передбачає ретроспективне запровадження окремих податків. Проте резонансна ініціатива так і не отримала президентського підпису і відповідно не набула чинності.
Про стосунки влади і бізнесу в ході панелі КМЕФ 2024 також висловився Сергій Тігіпко, власник групи ТАС.
«Сьогодні бізнес, треба сказати, ставиться відповідально і по багатьох моментах не реагує так, як би реагував, якщо б не було війни. Чому не хочемо? Коли мир, то будь-яке протистояння – це розвиток. А в даному випадку бізнес себе якраз веде коректно. І мені здається, тут треба більш коректно себе державі поводити», – зазначив Тігіпко.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також