«Банкам вигідніше займатися спекуляціями» — Гетманцев розповів, чому падає кредитування бізнесу

Данило Гетманцев. Фото: УНІАН

Данило Гетманцев. Фото: УНІАН

В Україні скорочується обсяг кредитів для бізнесу, водночас споживчі кредити зростають. Причиною цього стало те, що банкам було вигідніше займатися спекулятивними операціями з державними цінними паперами та депозитними сертифікатами, ніж кредитувати бізнес.

Про це в інтерв'ю The Page розповів голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Дійсно, кредитор не є захищеним, судова система працює погано, застава іноді не забезпечує суму зобов'язання. Якість позичальників, тобто їхня фінансова історія, не відповідає вимогам банку».

Данило Гетманцев

Данило Гетманцев

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Крім того, Гетманцев зазначив, що важливим важелем кредитування є облікова ставка, яку Нацбанк за рік зменшив з 17,5% до 6%. Також на кредитну ставку впливають і резерви банку.

Telegram Logo

Основні напрямки ринку кредитування залежать від Нацбанку, який повинен наповнити банківський ринок дешевим кредитним ресурсом. Ба більше, Нацбанк має дозволити комерційним банкам використовувати для кредитування власну ліквідність.

«Якщо ми згадаємо, що було в січні місяці, якою була ставка, то середня ставка кредитування була 15%. На довгострокові кредити — 18%. Якщо ми говоримо про зараз, то це 9% і 13% для довгострокових кредитів. Кредитна ставка вже зменшується, і цей тренд є очевидним для всіх».

Данило Гетманцев

Данило Гетманцев

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Контекст. Правління Національного банку ухвалило рішення з 12 червня знизити облікову ставку на два відсоткові пункти — з 8% до 6%. Тож з початку року облікова ставка зменшилася на 7,5 в. п., що є рекордом за роки незалежності України. Однак потенціал для зниження облікової ставки високими темпами за одне засідання практично є вичерпаним.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини