Гетманцев різко розкритикував слова міністра фінансів: «Нагадують гасло «Слава самим собі»

Данило Гетманцев. Фото: УНІАН

Данило Гетманцев. Фото: УНІАН

Міністр фінансів Сергій Марченко нещодавно заявив, що в Україні критична ситуація і що для її подолання потрібно вивести тіньові складові економіки. Однак депутати вже прийняли низку законів, які сприяють детінізації економіки.

Про це в інтерв'ю The Page розповів голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Quote«Насправді, у міністра фінансів є деякі суперечливі заяви. То він вважає, що ми вже виходимо з кризи. Ви зараз цитуєте, що криза дуже глибока. Десь правда посередині. Дійсно, ми перебуваємо в кризі. А що, поза кризою нам не потрібні гроші? Нам не потрібно робити детінізацію економіки? Детінізація економіки – це те, з чим ми взагалі прийшли до влади», — прокоментував Гетманцев.

Крім того, голова комітету пояснив, що у міністерства є усі можливості, щоб вивести економіку з тіні.

Telegram Logo

«Такі заклики до себе мені нагадують заклики, як у Радянському Союзі: на демонстраціях колись йшли з гаслами «Слава КПРС», слава самим собі. Партія йшла із закликами до себе самої. Зробіть детінізацію економіки. Всі інструменти є. Податкова служба, Державна митна служба», — наголосив він.

Він зазначив, що ще до призначення Марченка міністром депутати вже прийняли закони, які спрямовані на детінізацію деяких галузей. Йдеться про закон про відкриття ринку землі, закон щодо ринку бурштину, грального бізнесу та ринку капіталів. А також провели реформу митниці та податкової.

Quote«Ми вперше прийняли за весь період незалежності України антиофшорний закон. Всі політичні сили про це говорили, а ми прийняли антиофшорний закон, це 1210. Закон, який дуже критикували. Бізнес критикував, критикував великий бізнес. Але ми прийняли цей закон. Ми прибрали у цьому законі корупційні пільги, які були встановлені попередньою владою», — зазначив голова фінансового комітету.

Гетманцев також наголосив, що у банківському секторі було прийнято закон про спліт. Також на детінізацію направлено й закон про фінансовий моніторинг.

«Якщо економіка держави на 40% чи 50% перебуває у тіні (за різними підрахунками, від 34% до 60% у тіні), то ми з вами можемо багато про що говорити, але це все будуть розмови. Ми не впливаємо взагалі на процес», — наголосив він.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини