Facebook Pixel

Білл Гейтс і Уоррен Баффет побудують АЕС на швидких нейтронах

Реактор БН-800 на Білоярській АЕС в процесі будівництва. Фото: tesiaes.ru

Реактор БН-800 на Білоярській АЕС в процесі будівництва. Фото: tesiaes.ru

Енергетичні компанії засновника Microsoft Білла Гейтса та глави інвестиційного фонду Berkshire Hathaway Уоррена Баффета побудують у Вайомінгу ядерний реактор на швидких нейтронах із натрієвим теплоносієм.

За словами Гейтса, створення реакторів на швидких нейтронах «радикально змінить правила гри в енергетичній галузі», повідомляє The Guardian.

У реалізації проєкту візьмуть участь компанія TerraPower, що належить Гейтсу, і компанія Баффета PacifiCorp. Компанії інвестують у майбутній реактор близько $1 млрд. Потужність установки становитиме до 500 МВт.

Telegram Logo

Точне місце розміщення демонстраційної установки нового реактора буде, як очікується, оголошено до кінця року. Будівництво демонстраційної установки реактора триватиме сім років.

Довідка. Нині РФ — єдина держава, де діють швидкі енергетичні реактори: БН-600 (1980 рік) у 3-му енергоблоці Білоярської АЕС і БН-800 (2015 рік) у 4-му енергоблоці Білоярської АЕС.

Реактор на швидких нейтронах — ядерний реактор, в активній зоні якого немає сповільнювачів нейтронів, і спектр нейтронів близький до енергії нейтронів поділу (~105 еВ). Нейтрони цих енергій називають швидкими, звідси й назва цього типу реакторів.

Реактор дає змогу перетворювати відпрацьоване ядерне паливо на нове для АЕС, утворюючи замкнутий цикл використання ядерного палива. У підсумку замість доступних нині 3 % використовується близько 30 % потенціалу ядерного палива. Це розширює перспективи ядерної енергетики на тисячоліття.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини