Facebook Pixel

Євросоюз посилює правила провезення готівки до 10 тисяч євро

ЄС розробив нові правила перевезення готівки в сумі понад 10 тис. євро через митний кордон Євросоюзу, які вступають в силу з 3 червня.

Як повідомляє ЄК, нові правила посилять боротьбу з відмиванням грошей і з фінансуванням терористичної діяльності.

«У контексті зусиль ЄС з боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, всі люди, які в'їжджають або виїжджають з території Євросоюзу, вже зобов'язані заповнювати декларації про готівку, якщо везуть готівку в сумі 10 тисяч євро або більше, а також в інших валютах, в акціях або чеках», — йдеться в повідомленні.

З 3 червня цього правила також поширюється на еквівалент суми в 10 тисяч євро:

Telegram Logo
  • в банкнотах або монетах, включаючи валюту, яка виведена з обігу, але все ще може обмінюватися в фінансових інститутах або в Центральному банку;
  • умовні фінансові інструменти, такі як чеки, чеки на подорож, розписки і грошові замовлення;
  • золоті монети з вмістом золота не менше 90%;
  • золоті злитки, самородки з вмістом золота мінімум 99,5%.

Всі зазначені переміщення готівкових коштів схильні декларуванню в митних органах і в разі пересилання поштою або кур'єром. Особа, яка відправляє гроші, одержувач таких сум або їх уповноважена особа повинні подати декларацію про таку операцію протягом 30 діб.

Митна декларація на перевезення готівки повинна містити інформацію про походження грошей та про їх подальше використання і може заповнюватися на всіх мовах, в тому числі на тих, які не є офіційними мовами країн Євросоюзу.

За рішенням митних органів, такі вимоги по митному декларуванню можуть поширюватися і на суми, менше 10 тис. євро, якщо є ознаки, що ці гроші пов'язані з незаконною діяльністю.

Якщо декларація не здійснена або буде встановлено незаконне походження перевезеної готівки, вони будуть конфісковані. Причетні до перевезення будуть притягнуті до відповідальності, включаючи стягнення значних сум.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини