Facebook Pixel

Епідемія завдасть великого удару по економіці Китаю — Сі Цзіньпін

Китайські політики розробили цілий ряд заходів з підтримки економіки, ураженої вірусом, що, як очікується, матиме руйнівний вплив на зростання в I кварталі.

«Зараз епідемічна ситуація все ще важка та складна, а профілактичні та контрольні роботи знаходяться на найскладнішій і критичній стадії», — сказав голова КНР Сі Цзіньпін у неділю, передає Reuters.

«Спалах нової коронавірусної пневмонії неминуче матиме великий вплив на економіку та суспільство. Для нас це криза, а також велике випробування», — сказав Сі, додавши, що вплив буде короткостроковим і контрольованим.

Уряд посилюватиме політичну підтримку для досягнення цілей економічного та соціального розвитку на 2020 рік, запевнив Сі.

За його словами, Китай підтримуватиме обачливу грошово-кредитну політику та своєчасно впроваджуватиме нові заходи політики. Уряд також вивчить і розгорне поетапне зниження податків, щоб допомогти дрібним фірмам подолати труднощі, додав Сі.

Крім того, він зазначив, що уряд вживатиме заходів щодо підтримки гнучкої зайнятості та допомагатиме випускникам коледжів знаходити роботу.

Контекст. Епідемія в КНР, що вже вразила майже 77 тис. людей і вбила понад 2,4 тис., є однією з найсерйозніших криз у галузі охорони здоров'я.

Унаслідок зупинки виробничих потужностей економічне зростання Китаю може показати стрімке уповільнення в I кварталі 2020 року. Темпи зростання знизяться до 3% (або навіть нижче) з 6% у попередньому кварталі, що є найнижчим темпом за 30 років.

Згідно з даними Китайської асоціації пасажирських автомобілів (China Passenger Car Association, CPCA), роздрібні продажі пасажирських автівок у Китаї впродовж перших двох тижнів лютого впали на 92% в річному вираженні.

Епідемія коронавірусу знижує попит на нафту в Китаї та інших азіатських країнах, що ще більше знижує ціни на нафту. Епідемія також спричинила падіння ринку газу в Китаї вперше за два роки.

Китайські регулятори оприлюднили ряд заходів щодо забезпечення стабільності своєї фінансової системи капіталізацією у розмірі $45 трлн на тлі коронавірусу, що стрімко розповсюджується.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉