Facebook Pixel

EFF: Україна отримала п’ятий транш у $2,2 млрд від МВФ

Держбюджет України отримав п’ятий транш у $2,2 млрд за виконання частини чотирирічної програми Механізму розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF) від МВФ. Про це повідомили у Міністерстві фінансів.

Скільки коштів залучила Україна від МВФ за програмою EFF

28 червня 2024 року Рада виконавчих директорів МВФ ухвалила 4-й перегляд програми розширеного фінансування (EFF) для України. За виконання цієї частини програми Україна отримала п’ятий транш у $2,2 млрд.

За 14 місяців функціонування програми EFF і чотири успішно пройдені перегляди Україна залучила близько $7,6 млрд із $15,6 млрд, які передбачає план програми.

До наступного, п’ятого, перегляду програми Україна має вжити заходів, які визначили у спільному Меморандумі України та МВФ про економічну та фінансову політику. Це, зокрема, подальші структурні реформи у сферах держфінансів, монетарної та валютно-курсової політики, урядування, боротьби з корупцією та в енергетичному й фінансовому секторах.

Графік найближчих переглядів програми МВФ:

  • 5-й перегляд – з 1 вересня 2024 року, запланована сума – $1,1 млрд;
  • 6-й перегляд – з 1 грудня 2024 року – $1,1 млрд;
  • 7-й перегляд – з 1 березня 2025 року – $0,9 млрд.

Нагадаємо, до п’ятого перегляду програми Extended Fund Facility до вимог для України додалися два структурних маяки: внесення змін до Митного кодексу та Кримінально-процесуального кодексу до жовтня 2024-го.

Подякувати 🎉