Два тарифи: «Укренерго» знайшла обхід блокування нового енергоринку Ігорем Коломойським і Віктором Пінчуком

У липні компанія виставить рахунки за надані послуги згідно з двома тарифами. Причиною стало призупинене раніше судом рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), про встановлення тарифів компанії у другому півріччі.

Про це «Укренерго» повідомила у своєму прес-релізі.

Компанія у графі «рекомендовано до сплати» радить сплачувати послуги за двома тарифами, щоб вона змогла виконувати умови нового ринку електроенергії. Таким чином «Укренерго» зможе сплачувати держпідприємству «Гарантований покупець» різницю між ринковою ціною електроенергії і «зеленим» тарифом та проводити закупівлю електроенергії для компенсації технологічних втрат у мережах.

Telegram Logo

«Укренерго» заявляє, що НКРЕКП розробляє новий проект тарифу для компанії з 1 серпня 2019 року. Його планують встановити на рівні 312,12 грн/МВт-год, що на 10,2% менше, ніж оскаржуваний у судах (347,43 грн/МВт-год). Це стало можливим завдяки зменшенню витрат на придбання електроенергії. Вартість на неї визначається на електронних аукціонах (80%) та за середньою ціною електроенергії на «ринку на добу вперед» (20%).

Попередній тариф на третій квартал у розмірі 57,4 грн/МВт-год не дозволить компанії функціонувати в умовах нового ринку, зазначили в «Укренерго».

Контекст

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
  • 1 липня запустили новий ринок електроенергії. Він забезпечив перехід від роботи з моделі «єдиного покупця» до конкурентного механізму двосторонніх договорів між виробниками і великими споживачами, постачальниками. Почав діяти внутрішньодобовий та «ринок на добу вперед».
  • Раніше у червні НКРЕКП затвердила нові тарифи для «Укренерго». Регулятор враховував фактичні показники діяльності компанії в першому півріччі і рішення уряду про збільшення відрахування частини чистого прибутку з 75% до 90%. У моделі енергоринку в «Укренерго» є два тарифи – на передачу електроенергії і на диспетчерське управління (0,89 коп/кВт-год).
  • Наприкінці червня НКРЕКП повідомила, що з 1 серпня знизить тариф на передачу «Укренерго», щоб скоротити витрати на закупівлю електроенергії для покриття технологічних втрат.
  • Але пізніше Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов «Нікопольського заводу феросплавів», підконтрольного Віктору Пінчуку та Ігорю Коломойському, і призупинив постанову НКРЕКП. Суд посилається на те, що Конституційний суд назвав рішення неконституційним. Тоді «Укренерго» оскаржила рішення суду про скасування тарифу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини