Facebook Pixel

Ігор Коломойський і Віктор Пінчук через суд заблокували новий ринок електроенергії. «Укренерго» заявила про загрозу колапсу

Окружний адмінсуд Києва призупинив постанову Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Остання встановила на друге півріччя 2019-го тарифи для «Укренерго». Цим рішенням суд задовольнив клопотання «Нікопольського заводу феросплавів», який контролює група EastOne Віктора Пінчука. Остання була створена після реструктуризації «Інтерпайпу» і так званої групи «Приват», яка пов’язана з Ігорем Коломойським. Про це йдеться в ухвалі суду, який оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень.

У документі суд посилається на те, що КСУ визнав неконституційною НКРЕКП. Конституційний суд вважає, що комісія не має повноважень встановлювати і змінювати ціни на послуги у сфері енергетики, тому її постанови протиправні.

«Рішення суду призведе до колапсу нового ринку електроенергіі, тому що постанови регулятора були прийняті для забезпечення нових алгоритмів роботи», — заявив керівник «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

Telegram Logo

Також він сказав, що раніше в тарифі компанії не враховувалися витрати електроенергії в магістральних мережах. Вони покривалися за рахунок «Енергоринку», який не функціонує у новій моделі ринку електроенергії. Через компанію також сплачувалися компенсації виробникам електричної енергії, які працюють за «зеленим» тарифом, і покривалась вартість допоміжних послуг, тобто підтримувалися резерви в об’єднаній енергосистемі України.

Ковальчук зазначив, що для нормального функціонування нової моделі ринку в склад тарифів регулятор і включив зазначені витрати. Якщо ці тарифи застосовуватися не будуть, то і нова модель ринку працювати не зможе.

  • Контекст

Вчора почав роботу новий ринок електроенергії. Єдиний покупець і продавець — державний «Енергоринок» — ліквідовувався. Замість цього ввели двосторонні договори між виробниками та постачальниками з великими споживачами.

Незважаючи на всі спроби відкласти старт ринку на три місяці (і навіть на рік), торги за оновленою моделлю все-таки відбулися. І хоча останні дві доби персонал «Оператора ринку» працював не змикаючи очей, без казусів, звичайно, не обійшлося.

Коментарі

Всі новини