ДПСУ відмовилась назвати, хто з митців виїхав з України
Державна прикордонна служба України не відповіла на запит The Page для матеріалу про творчі колективи, які можуть, згідно з рішенням Мінкульту, виїздити за кордон.
«Просимо надати інформацію про те, яку кількість колективів, віднесених Міністерством культури і стратегічних комунікацій до таких, що мають статус критично важливих для економіки, було пропущено через державний кордон України у 2023-2025 роках», — йшлося у запиті.
На жаль, за інформацією представників ДПСУ, подібних даних вони не мають, тому The Page залишився без інформації.
«Інформуємо, що облік кількості колективів, зазначених у Вашому запиті, Адміністрацією Держприкордонслужби не ведеться. Відповідно до статті 22 Закону розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту зокрема у разі, якщо розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит. Враховуючи зазначене, керуючись статтею 22 Закону, в задоволенні Вашого запиту відмовлено», — відповіли у ДПСУ.
Цей випадок не перший, коли інформація щодо колективів, що мають право виїзду за кордон, вкривається завісою таємниці. Міністерство культури та стратегічних комунікацій України не відповідало, кому з митців був наданий дозвіл на виїзд за кордон у 2023-2024 роках. І хто з діячів культури не повернувся з-за кордону.
Нагадаємо, що нещодавно Мінікульт підтвердив статус критично важливих для телеканалів М1 і М2, стрімінгового сервісу sweet.tv, Українського інституту книги (УІК) та видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Цей статус засвідчує їхню значущість для функціонування економіки та життєзабезпечення населення в особливий період.