Доходи росії від продажу сирої нафти скоротилися до найнижчого рівня з лютого 2024 року через падіння світових нафтових цін. За перший тиждень вересня 2024-го валова вартість російського експорту сирої нафти впала до $1,44 млрд з $1,52 млрд. Про це пише Bloomberg.
Наскільки зменшилися доходи рф від нафти
Через падіння світових нафтових цін російська нафта марки Urals подешевшала до $60 за барель, що відповідає ліміту, який країни G7 встановили для рф як покарання у відповідь на війну в Україні.
Середні обсяги видобутку сирої нафти у росії за чотири тижні знизилися на 30 тис. барелів на день, до 3,13 млн барелів, порівняно з попереднім періодом.
Падіння світових цін на нафту спонукало кілька країн-членів ОПЕК+, включаючи росію, відкласти до грудня цього року послаблення обмежень на нафтовий видобуток, яке планували розпочати у жовтні.
Ця затримка означає, що росія фактично буде змушена скоротити видобуток нафти у жовтні та листопаді, щоб компенсувати те, що вона перевищила ліміт ОПЕК+ на початку 2024-го.
Російські дані показують, що у серпні країна майже досягла цільових показників видобутку нафти, встановлених ОПЕК+, щоб дотриматися угоди про постачання.
Валова вартість російського експорту сирої нафти впала до $1,44 млрд за перший тиждень вересня з $1,52 млрд за попередній тиждень. Вартість експорту в балтійських портах знизилася на $6,30 за барель, тоді як поставки з Чорного моря впали приблизно на $5,90 за барель.
За перший тиждень вересня 29 танкерів завантажили 21,99 млн барелів російської сирої нафти. Обсяг дещо збільшився з 21,67 млн барелів на 29 суднах попереднього тижня. Це означає, що щоденні морські потоки сирої нафти з росії за цей час зросли приблизно на 40 тис. барелів – до 3,14 млн.
Водночас показники завантаження роснафти за місяць впали в середньому на 30 тис. барелів на день – до 3,13 млн з 3,16 млн на попередньому тижні.
До яких країн росія експортує найбільше нафти
«рф продає морську нафту переважно у три країни – Індію, Китай та Туреччину. Трубопровідну нафту – до Китаю, Угорщини, Словаччини та Чехії. Причому Чехія відмовиться від закупівлі до кінця 2024 року. Загалом, вузьке їхнє коло», – коментує блогер Роман Шрайк.
Після початку великої війни найбільше нафти росія експортує клієнтам в Азії, в основному до Китаю та Індії, внаслідок західних санкцій. За місяць до 8 вересня 2024-го поставки роснафти в Азію скоротилися до 2,92 млн барелів на день, що на 10% нижче середнього рівня квітня.
Зокрема, до Китаю росія відправляла танкерами близько 1,25 млн барелів сирої нафти на день, ще 800 тис. барелів на день доставляется трубопроводом напряму, або через Казахстан.
Відвантаження до портів Індії становили в середньому 1,62 млн барелів на день, що нижче за показник у 1,68 млн за період до 1 вересня.
Нагадаємо, у червні 2024 року росія збільшила дохід від нафтової промисловості на майже 50% порівняно з 2023-м, оскільки тоді російські виробники почали адаптуватися до міжнародних санкцій і отримувати вищі експортні ціни на нафту.