Нафтові трейдери очікують, що росія збільшить експорт нафти з її західних портів у вересні 2024 року порівняно з серпнем, оскільки наступного місяця нафтопереробні заводи країни збираються розпочати сезонне технічне обслуговування, що звільнить більше сирої нафти для експорту. Про це пише Reuters.
Як росія планує збільшити експорт нафти із західних портів у вересні 2024
Головними точками експорту флагманської російської нафти Urals є порти «приморськ», «усть-луга» та «новоросійськ». Вони мають збільшити навантаження на понад 2 млн барелів на день у вересні 2024-го, кажуть трейдери.
У серпні цього року російський експорт нафти через західні порти становив близько 1,95 млн барелів на добу. Наступного місяця експортні обсяги мають збільшитись через те, що НПЗ країни збираються розпочати сезонне технічне обслуговування.

Водночас трейдери заявили, що експорт нафти з рф у вересні також залежатиме від наявності палива на внутрішньому ринку країни. Зараз там спостерігаються ознаки дефіциту, і графіки техобслуговування НПЗ можуть бути переглянуті.
За початковим планом, російські потужності первинної переробки нафти в автономному режимі повинні були збільшитися до 3,38 млн тонн у вересні з 1,71 млн тонн у серпні, але технічне обслуговування може перенестися на жовтень.
Вищі потужності автономної переробки означають, що більше сирої нафти доступне для експорту.
Водночас росія не може значно збільшити експорт нафти, оскільки вона змушена скорочувати видобуток нафти за умовами договору ОПЕК+.
Також призупинення постачання нафти російського «лукойлу» через нафтопровід «Дружба» до Угорщини та Словаччини наприкінці червня призвело до додаткового морського експорту нафти Urals, кажуть трейдери.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що переговори щодо заборони України експортувати транзитом російську нафту «лукойлу» через територію країни «на завершальній стадії».
Нагадаємо, у червні 2024 року росія збільшила дохід від нафтової промисловості на майже 50% порівняно з 2023-м, оскільки російські виробники адаптуються до міжнародних санкцій і отримують вищі експортні ціни на нафту.