Facebook Pixel

Повернення до «доковідного» життя: Данія скасувала всі внутрішні коронавірусні обмеження

Данія скасувала всі протиепідемічні обмеження. Фото: Flickr

Данія скасувала всі протиепідемічні обмеження. Фото: Flickr

Данія першою в ЄС сьогодні офіційно скасувала абсолютно всі протиепідемічні обмеження, пов’язані з поширенням коронавірусу, які діяли в країні. Як повідомляє «Данське Радіо», людям більше не треба одягати маски, зберігати дистанцію, вони можуть вільно відвідувати заклади освіти та відпочинку. На карантин відтепер відправлятимуть винятково інфікованих, контактних із ними осіб від цього звільнено.

У місцевому МОЗ своє рішення пояснили високим рівнем вакцинації громадян і низкою захворюваністю. У Данії, за офіційними даними, повністю вакциновано понад 80% населення.

Ще в серпні данська влада вирішила змінити кваліфікацію коронавірусу й віднесла його до категорії «універсально небезпечних» (як грип), але не критичних для суспільства. Тоді міністр охорони здоров'я Данії Магнус Хойніке заявив, що «епідемія перебуває під контролем», але попередив, що країна повністю з нею не вийшла, тому влада діятиме за ситуацією.

Telegram Logo

Водночас мандрівникам, які прибувають до країни, як і раніше, необхідно надати або сертифікат про повну вакцинацію, або негативний результат ПЛР-тесту. Носіння масок залишилося обов'язковим в аеропортах. Людям рекомендують їх одягати також під час відвідування лікарень.

Контекст. Швеція анонсувала повне скасування «ковідних» обмежень наприкінці вересня.

Утім, в Україні уряд продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації до 1 жовтня 2021 року. Уже восени через поширення штаму коронавірусу «Дельта» очікується нова хвиля захворюваності.

Наприкінці серпня Всесвітня організація охорони здоров’я звернулася до світової спільноти із закликом активізувати підготовку до нової хвилі пандемії коронавірусу. За її прогнозами, три місяці осені стануть критичними для забезпечення організації заходів реагування на черговий виклик.

Коментарі

Всі новини