Коломойський зупинив стягнення $1,3 млрд з Росії за Крим

Верховний Суд скасував дозвіл Ощадбанку на стягнення $1,3 млрд з Росії в якості компенсації за експропріацію активів банку в Криму в рамках рішення Міжнародного комерційного арбітражу.

Провадження відкрито за скаргою приватного підприємства «Фортуна», яке пов'язують з групою «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Про це йдеться у матеріалах справи №824/66/19.

Водночас в Ощадбанку стурбовані таким рішенням, адже фактично йдеться про те, що державний банк відсторонюють від розподілу коштів за продаж 99,77% акцій Промінвестбанку. Крім того, через таке рішення банк може втратити понад 200 млн грн.

Telegram Logo

Також «Фортуна» входить до групи компаній, які також намагаються стягнути з Росії компенсацію за активи у Криму у розмірі $159 млн.

Варто зазначити, що бенефіціаром «Фортуни» є Олеся Плітка. За даними сайту Верховної Ради, особа з таким самим ім’ям є помічницею нардепа Олега Дунди, який до обрання в парламент був директором компанії «А.В.С.», пов’язаної з «приватівцями». Крім того, Дунда працював у Приватбанку у 2001-2007 роках.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини